Akce školy v květnu 2012

Výměnný pobyt na Slovensku

Ve dnech 21. – 25. května se uskutečnil výměnný pobyt v partnerské škole v Kežmaroku. Zúčastnily se čtyři studentky oboru Cukrář, a dvě studentky oboru Kuchař-číšník. Děvčata si přivezla zkušenosti a poznatky z gastronomie, které mohou uplatnit ve své praxi a spoustu krásných zážitků z Vysokých Tater.

Festival dobrého jídla v Litomyšli

Dne 19. – 20. května 2012 proběhly v Litomyšli Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové, kde se představili mistři kuchaři a studenti gastronomických škol. Naše škola zajišťovala z bohatého programu tyto akce: Soutěž odborných škol v kuchyňském studiu, Školu carvingu, Dětský program – vaření pro nejmenší, Předvádění a prodej míchaných nápojů. V neděli jsme připravovali a na náměstí v Litomyšli podávali slavnostní oběd pro 460 hostů.

Poličské rockoupání

Ve dnech 18.-20. května 2012 proběhl v Poličce patnáctý ročník Poličského rockoupání. Již po několik let zajišťuje naše škola na této akci stravování. Přípravy začínají sice nejméně týden předem, ale pokrmy se připravují těsně před zahájením. Přibližně na tři tisíce porcí musí v pátek stihnout žáci a jejich učitelé připravit a pak je v průběhu akce prodat ve stáncích.

Martinů fest v Poličce

V sobotu 12.5.2012 byl zahájen v Poličce patnáctý ročník festivalu Martinů fest. K příjemné atmosféře přispěla i naše škola. V Malém sále Tylova domu jsme připravili pro hosty festivalu slavnostní pohoštění formou rautu.

Raut v Litomyšli

Dne 11.5.2012 proběhlo v kongresovém centru na zámku v Litomyšli setkání pediatrů. Naše škola zde zajišťovala občerstvení formou slavnostního rautu pro 350 hostů.

Číše vína

Slavnostní občerstvení v podobě „Číše Vína“ připravili a podávali naši žáci pro pani senátorku Parlamentu České republiky Miluši Horskou a její hosty. Setkání se uskutečnilo v senátorské kanceláři 14.5.2012 v odpoledních hodinách v Pardubicích.