Dubnové akce školy

Poličský festival

V sobotu dne 26. dubna 2014 se v prostorách Tylova domu v Poličce sešlo na 150 příznivců jazzu v rámci 18. ročníku festivalu Polička Jazz. Naše škola zde zajišťovala prodej občerstvení s žáky oboru Kuchař-číšník.

Velikonoce na zámku

Tradice, řemesla a gastronomické speciality prezentovaly střední školy Pardubického kraje na akci Velikonoce na zámku v Pardubicích ve dnech 13.-14. dubna 2014. Naše škola měla hned dva stánky, ve kterých předvedly svoje výrobky učební obory Kuchař-číšník, Cukrář a Řezník. Nezůstalo jen u prezentace, ale nabízeli jsme i různé ochutnávky a prodej velikonočních specialit jako pučálku, boží milosti, jidáše, minimazance, medové pečivo, výrobky z třené a kokosové hmoty – beránky, zajíce, kuřátka, jarní bylinkovou polévku, klobásy, domácí uzené. I přes chladné počasí se tato akce setkala s velkým zájmem.

Občerstvení na zámku v Litomyšli

Dne 12.4.2014 zajišťovala naše škola celodenní prodej pokrmů a nápojů na „Konferenci k 20. výročí setkání sedmi středoevropských prezidentů“. Konference proběhla v prostorách litomyšlského zámku a obsloužili jsme přes 200 hostů.

Vaření bez hranic

Přátelské setkání gastronomických škol z několika zemí Evropy, které proběhlo v naší škole tento týden, vyvrcholilo ve čtvrtek 3.4.2014 v Tylově domě v Poličce. Zde předvedli studenti z Polska, Lotyšska, Slovenska a naší odborné školy svoje kuchařské umění v soutěži „Vaření bez hranic“. Výsledky soutěže: 1. místo Stredná odborná škola Kežmarok, 2. místo SOŠ a SOU Polička, 3. místo Zespól Szkól Zgierz Polská republika. Cena za kreativní úpravu pokrmu – Technical School of Tourism and Creative Industry – Riga, Lotyšská republika. Zvláštní cena za propagaci regionu – Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy-Kraków, Polská republika. Cena za regionální úpravu pokrmu – Stredná odborná škola Stará Lubovňa, Slovenská republika. Všichni, kdo navštívili tento den Tylův dům, mohli v doprovodném programu zhlédnout a ochutnat výrobky našich žáků: míchané nápoje, nápoje našich baristů, flambované ovoce, pizzu, modelování velikonočních kuřátek,carving a další. Fotogalerie

Slavnostní rauty

Slavnostní rauty a občerstvení, které připravili a podávali naši žáci

1.4.2014 pro 90 osob ve sloupovém sále na zámku v Pardubicích. Slavnostní raut se konal u příležitosti  „Jarního koncertu napříč kontinenty Evropa – Asie“, kde vystupoval Český chlapecký sbor Boni pueri a dívčí sbor z Japonska The Little Singers of Hyogo z Inami. Fotogalerie

2.4.2014 dopolední a odpolední občerstvení pro 90 osob na poradě ředitelů v prostorách poličského gymnázia, kterou pořádal odbor školství, kultury a tělovýchovy Krajského úřadu Pardubického kraje.

2.4.2014 celodenní stravování s večerním rautem pro firmu Orion Litomyšl, kde žáci obsloužili více jak 150 hostů.