Exkurze do Plzně

Dne 20. 9. se pár zvolených studentů zúčastnilo exkurze do Plzně, kde jsme navštívili pivovar Pilsner Urquell. Průvodce nám vysvětlil průběh výroby jednoho z nejvěhlasnějších piv světa. Provedl nás vnitřními prostory pivovaru, poučil nás také o velmi zajímavé historii a počátcích dnes celosvětově uznávané značky Pilsner Urquell. Navštívili jsme také palírnu v obci Prádlo, kde jsme byli našimi průvodci provedeni jak historií značky Fernet Stock, tak i samotným areálem a budovami v něm. Ubytování nám bylo poskytnuto ve velmi útulném hotelu.

Druhého dne, tedy 21. 9., jsme navštívili malou pražírnu pana Gorana Joziće. Ten nám vysvětlil vše o pražení kávy, pár zajímavostí o jeho osobnosti a následně nás zavedl do své kavárny, kde jsme ochutnali chuťově vynikající kávu. Následovala cesta domů.

Po této úspěšné a záživné exkurzi musím uznat, že to byl nezapomenutelný zážitek (jistě nejen pro mou maličkost, ale i pro ostatní zúčastněné) a že jsme vděční našim průvodcům za tyto dva znamenitě vydařené dny.

Veliký dík patří i našemu pedagogickému dozoru a panu řediteli Mgr. Borisi Preisslerovi za uskutečnění tohoto neskutečného zážitku.

Dominik Chytil, G2