Exkurze Hilton a Prádlo

Michal KozelAkce školy

Ve čtvrtek 14. 9. jsme společně s H3 navštívili Hotel Hilton v Praze. Do Prahy jsme dorazili kolem 11. hodiny a hned jsme se vydali do hotelu. Zde jsme byli seznámeni s interiérem, historií a konkurencí hotelu. Také nám prozradili platové ohodnocení studentů, kteří sem jdou pracovat hned po škole. Dozvěděli jsme se cenu za běžný pokoj i prezidentské apartmá. Dále nám byl představen bar a terasa ve vrchních patrech. Po skončení exkurze jsme se vydali poznat památky našeho hlavního města a prošli jsme se po Karlově mostě, poté jsme šli na Staroměstské náměstí, se zájmem jsme procházeli město a kolem 17. hodiny nás čekala cesta domů.

Po pár dnech školní výuky jsme uvítali další „výlet“. V úterý 19. 9. jsme se vydali na exkurzi do výrobny Fernetu v Prádle, což je městečko nedaleko Plzně, kde jsme byli do dalšího dne ubytováni. Akci jsme již po druhé vyhráli na jaře v Teamové soutěži, kterou pořádala CBA. Byl nám ukázán tradiční postup výroby Fernetu a dozvěděli jsme se historii celé této lihoviny.

Poté jsme zamířili do Plzně do pivovaru Pilsner Urguel, kde nám byl popsán a detailně představen celý proces výroby tohoto tekutého zlata. Druhý den jsme pokračovali v exkurzi a na konec nás čekaly prostory pražírny u Gorana, který má vlastní kavárnu v Plzni. Nahlédli jsme i do výrobny Bohemia sektu ve Starém Plzenci. Výroba sektu nám byla velmi krásně vysvětlena a představena a všechny nás velice nadchlo a překvapilo, jak je výroba sektu časově náročná a velmi zajímavá. Všechny návštěvy byly pro nás velice přínosné a dostali jsme se na místa, kam bychom se běžně nedostali. Moc děkujeme škole, že máme takové možnosti.

 

                                                                                                                                                      Eliška Fleková, G3