Exkurze studentů hotelnictví

Michal KozelAkce školy

Dne 24. dubna jsme měli možnost podívat se do Léčebných lázní Bohdaneč a následně na hrad Kunětická hora. Vyjeli jsme hned v 7 hodin ráno a za hodinu a půl jsme byli na místě. Se čtyřmi vedoucími jsme si prošli tři úseky lázní. Objekt, kde se nachází léčebné procedury, poté budovu, kde se hosté a pacienti stravují, a poslední budova byla s ubytováním. Dozvěděli jsme se, jaké všechny procedury lázně nabízejí, a to například perličkovou koupel, rehabilitaci či plavání…

U stravování nám bylo sděleno, že mají určité hodiny, kdy mohou jít hosté na jídlo.  Zajímavostí pro nás bylo zjištění, že hosté, kteří si pobyt platí sami a neplatí jim ho pojišťovna, mají na jídlo mnohem více času. V lázních je pro ubytování k dispozici 5 kategorií pokojů A, B, C a pak komfort a Exclusive s tím, že pokoj A je ten nejzákladnější.

Po návštěvě lázní jsme jeli na hrad Kunětická hora, kde jsme strávili zbytek dne. Nejprve jsme měli rozchod na oběd a ve 13 hodin nám začala prohlídka hradu. Pan průvodce nás provedl historií a následně jsme se šli podívat do všech přístupných prostorů hradu. V některých byly i zajímavé expozice dřívějších zbraní a brnění. Po asi hodinové prohlídce jsme se prošli okolo hradu, kde byl krásný výhled do okolí. Poté jsme již sešli z kopce k autobusu a odjeli zpátky do Poličky. Přijeli jsme kolem 16. hodiny.

Exkurze byla velmi zajímavá a naučná.

J. Fedrselová, H3