Květnové akce školy 2013

Slavnostní raut na zámku

Ve čtvrtek 30. května 2013 se konala v Městské galerii na zámku v Litomyšli vernisáž výstavy vítězných prací soutěže Evropa ve škole. Při této příležitosti připravila naše škola slavnostní raut pro 90 hostů.

Poličský ROCKOVÝ FESTIVAL

Ve dnech 24.-25. května 2013 proběhlo na místním koupališti Poličské rockoupání. Již tradičně naše škola zajišťovala stánkový prodej pokrmů. Žáci s učiteli odborného výcviku připravili a prodali okolo 1 700 porcí pokrmů různého sortimentu.

Gastronomické slavnosti v Litomyšli

Ve dnech 18. a 19 května 2013 proběhly na náměstí v Litomyšli Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové. Naše škola přispěla nejen pomocí při organizaci, ale zúčastnila se i soutěží. V improvizované kuchyni soutěžili ve vaření studenti středních škol, v kotlíku pod širým nebem jsme se snažili o nejlepší guláš.

Ve velkém stanu jsme zbudovali “ školičku vaření“ pro děti, ve reprezentačním stánku jsme nabízeli míchané nápoje. V neděli slavnosti vyvrcholily společným obědem na náměstí. Podávala se pečená husička se zelím dvou barev a houskovým a bramborovým knedlíkem.

Připravili jsme 390 porcí velkých a 156 porcí dětských. Na přípravě a průběhu celé akce se podílelo 16 dospělých z řad učitelů odborného výcviku, kuchařek a provozních pracovníků a 37 žáků školy.

Slavnostní raut na zámku

Dne 17. května 2013 jsme připravili slavnostní raut u příležitosti setkání pediatrů v Litomyšli. Pro 400 hostů jsme vyrobili a podávali speciality studené i teplé kuchyně v prostorách Litomyšlského zámku.

Slavnostní pohoštění pro školu v Bystřici

Slavnostní pohoštění formou rautu připravili a podávali naši žáci dne 11. května 2013 pro VOŠ a SOŠ Bystřice nad Perštejnem. Akce proběhla ve večerních hodinách a občerstvili jsme 100 hostů.

Poličský Majáles

V pátek 10. května 2013 se naše škola aktivně připojila k oslavě Poličského majálesu. Přispěla nejen svým programem, ale také prodejem míchaných nealkoholických nápojů, které se setkaly s velkým zájmem.

Slavnostní raut

Dne 10. května připravili naši žáci slavnostní raut pro hosty zahajovacího koncertu Martinů fest 2013. Akce proběhla v Tylově domě v Poličce a žáci obsloužili asi 70 hostů.