Maturitní závěr

Michal KozelAkce školy

První červnové dny patřily školnímu finiši. Maturovalo se a týden se lehce proměnil v netypickou školní záležitost. Předzvěst blížícího se konce školního roku tak o sobě dala znát. Školní čas rázem plyne rychleji a na vlně paprsky prosluněných dnů.

 

Týden od 27. 5. patřil maturitám. Ústní maturitní zkoušky byly poslední akcí maturantů na SOŠ a SOU Polička. Úkolu odmaturovat se studenti zhostili zodpovědně, a tak si mohli zaslouženě oddechnout a vstřebávat prožité dojmy. Náročné čtyřleté období okázale zakončili v úterý 4. 6., kdy si v nádherném sále Centra Bohuslava Martinů v Poličce převzali důležité potvrzení o úspěšném absolvování zkoušky z dospělosti. Učinili tak před hrdým a dojatým obecenstvem, tedy před svými rodiči, příbuznými, přáteli a kamarády. Za libého zvuku podmanivých tónů a slov pana starosty J. Martinů se absolventi přenesli do nostalgické nálady, při níž si mnozí vybavili nejeden školní zážitek, k němuž se v realitě běžného života zajisté s úsměvem budou vracet. Doufejme, že jim škola připravila dostatečný odrazový můstek, který bude důležitou oporou pro první pracovní kroky v profesním i osobním životě.

SOŠ a SOU Polička děkuje Muzeu Polička za laskavé poskytnutí prostoru k dekoraci svých studentů a panu M. Kozlovi za výraznou pomoc při organizaci slavnostní akce.

                                                                                                                                       J. Boháčová, SOŠ a SOU Polička