Není ples jako ples

Ples je dle Slovníku spisovného jazyka českého velká společenská taneční zábava, zpravidla slavnostního rázu. Pokud jste páteční večer a noc ze 17. na 18. února věnovali návštěvě maturitního plesu SOŠ a SOU Polička, postupně vám docházelo, že zde je výše uvedené slovníkové heslo zcela naplněno. V divadelním prostoru poličského Tylova domu se konal netrpělivě očekávaný večer maturantů, který měl i svou královnu a svého krále. Volili se za účasti široké veřejnosti, která vhazovala příslušné lístečky s číslem favorita do umělecky zpodobněných schránek umístěných ve vestibulu divadla. Slavnostnímu dekorování předcházelo časově náročné sčítání hlasů, které nakonec jednoznačně potvrdilo dva královské páry. Za třídu H4 se ujali vlády Tereza Punčochářová a Daniel Lipavský, sousednímu království G4 pak vévodili Adéla Zajíčková a Karel Píša. Senzací večera se stala dražba královské koruny a následný tanec s královským párem, který vtáhl do kola i taneční záplavu hostů a rozpoutal tak programově nejbohatší ples v historii SOŠ a SOU Polička.

Maturanti zkrátka nenechali nic náhodě a svým příznivcům, tedy rodinným příslušníkům, přátelům, učitelům a studentům, přichystali velkolepý večer, v němž chybělo jediné – NUDA. Ano, na plese jste byli ze všech stran obklopeni zábavou a překvapením. Nejen že všude kolem vás panovala slavnostní atmosféra plná úsměvů, atraktivní, třpytivé a rafinované módy, ale navíc jste cítili spontánní energii veselí a chuti do života, kde nuda prostě nemá místo.

Od samého začátku plynul program plesu přirozeně a hladce podle předem stanovených bodů. Slavnostní událost odstartoval v 19 hodin excelentní moderátor Tomáš Felkl, poté již taneční parket ovládly kroky maturantů při šerpování. Nechyběl červený koberec v každém ohledu originální a studentským životem překypující třídy G4, nechyběla ani elegance a klidná atmosféra třídy H4. Vzájemná různorodost maturujících tříd se v prostoru Tylova domu skvěle doplňovala, a to v průběhu celého večera, zejména pak při tanečních vstupech, které byly v režii maturantů. A že si s nelehkým úkolem zrealizovat program plesu budoucí absolventi poradili naprosto unikátně a skvěle, bylo více než evidentní. Nevědomky docílili i pomyslného bonusu navíc, bezesporu se našim maturantům podařilo vytvořit nejzdařilejší a nejzábavnější ples v historii naší školy.

Milí maturanti, patří Vám velká gratulace a velké poděkování.

J.  Boháčová