Pražská exkurze

Studenti tříd G2 a H2 se 30. března vydali na exkurzi, a to v 7.30. Do Prahy jsme přijeli v 10.00 a zamířili jsme do obchodního centra Hufa, kde se konal Veletrh studentských firem JAEXPO. Zde měly firmy svoje stánky s výrobky, které vymyslely a vyrobily. Zástupci firem prostřednictvím prodeje propagovali svou firmu a před odbornou porotou také prezentovali svůj záměr, vznik a budoucnost firmy. Nabídka produktů byla různorodá. Zákazníci zde našli kosmetické výrobky, ale třeba i kompenzační pomůcky pro mentálně postižené. My jsme na veletrhu získávali inspiraci na příští rok, kdy nás čeká předmět fiktivní firma.

Po prohlídce firemních stánků jsme se přesunuli metrem do centra (během cesty jsme u vchodu do metra viděli například pozůstatky minulého režimu). Následně jsme si díky nepříznivému počasí dali rozchod na oběd a po utichnutí deště jsme se rozdělili. Jedna část šla po památkách souvisejících s hotelnictvím a cestovním ruchem, naopak studenti gastronomie prozkoumávali rozmanitost restaurací a různých typů občerstvení, které v Praze existují.

Po náročném dni chození a nabírání informací jsme se všichni odebrali do svých domovů.

Terezie Havlíková, G2