Výletní exkurze do Prahy

Filip ČervenýAkce školy, Nástěnka

Úvod týdne byl zahájen tak trochu netradičně exkurzí. Kroky třídy K3 a jejich pedagogického doprovodu směřovaly nejprve na poličské vlakové nádraží, odkud se pohodlným kolejáčkem doputovalo nejprve do Svitav a poté se rychlíkem pokračovalo v krasojízdě až do Prahy. Tam nás uvítalo chladné, ale slunečné počasí, které přispělo k rychlejší chůzi za předmětem exkurze – hotelem Hilton.

Při vstupu do velkolepé budovy jsme museli vstřebat ohromující pocit z různorodě členěného prostoru, který splňuje požadavky na maximální spokojenost hotelových hostů. Komu a jak prostory slouží, nám téměř detailně vysvětlil pan Daniel Diessner, mnoholetý pracovník sítě společnosti Hilton. Žáci byli obeznámeni s funkcí jednotlivých pracovišť, s přibližným finančním ohodnocením i s možností brigádně si vyzkoušet práci recepčního, kuchaře či číšníka. Doufejme, že silnou motivací pro jejich osobní studijní plán jim byla několikráte zdůrazňovaná poznámka o potřebě dovednosti komunikace v anglickém jazyce…

Po absolvované prohlídce hotelu jsme se odebrali k „rozchodu“, kdy jsme si v malých skupinkách prošli drobným pražským blouděním, zavítali do víru obchodního šílenství nebo příjemně zrelaxovali za doprovodu chutného a k dokonalosti vylepšeného trdelníku, abychom následně stěží (ale nakonec přece jen) stihli zpáteční cestu domů.