Zájezd do Francie

Od 15. do 19. dubna jsme se společně se Základní školou Pomezí účastnili zájezdu do Francie. Tento zájezd jsme měli díky cestovní kanceláři KOTOUR, ta nám poskytla i autobus, který nás dopravil do Paříže a zase zpět do Poličky.

Jakmile jsme v neděli ráno dorazili do Paříže, čekala nás prohlídka Louvru, muzea, které známe hlavně z filmu Šifra mistra Leonarda. Také se tu nachází nejslavnější obraz Leonarda da Vinciho, Mona Lisa.

Po této obrovské prohlídce nás čekala procházka po Paříži, ohlédnutí se za chrámem Notre-Dam, který se restaurátoři po rozsáhlém požáru snaží vrátit do původního stavu. K večeru nás čekal odpočinek v Lucemburských zahradách a celý den jsme zakončili ubytováním v hotelu nedaleko Versailles.

Další den byl opět nabitý. Vyrazili jsme do již zmíněného Versailles, kde jsme si prošli obrovské zahrady plné fontán a rozkvetlých květin. Z Versailles jsme vyrazili do Paříže za největší dominantou, Eiffelovou věží. Eiffelovu věž jsme úspěšně vyšlápli do druhého patra a odvážlivci se výtahem dostali ještě do třetího patra, tedy do výšky 276 metrů nad zemí, a osobně si myslím, že kdo toto absolvoval, tak určitě neudělal chybu, protože výhled na Paříž z takové výšky je nezapomenutelný.

Od Eiffelovy věže jsme odjeli směrem k Invalidovně, kde je pohřbený Napoleon Bonaparte. Areál Invalidovny jsme si prošli, nafotili jsme si ho a také jsme si odtamtud odvezli nezapomenutelný zážitek, na který budeme ještě dlouho vzpomínat.

Přestože jsme byli již unavení, tak nás ještě čekala okružní jízda kolem hotelu Ric, kde byla ubytovaná například princezna Diana těsně před tím, než zemřela. Dále jsme jeli kolem Moulin Rouge a dojeli jsme do obchodní čtvrti, kde jsme navštívili supermarket a nakoupili francouzské speciality na ochutnávku domů. Večer nás už jen čekala cesta na hotel a příprava na úterní odjezd.

V úterý ráno jsme po snídani naložili všechna zavazadla a vyrazili jsme opět k Versailles, ale tentokrát jsme si prošli samotný palác. Toto velké bludiště jsme úspěšně prošli a vyrazili jsme k Vítěznému oblouku.

Oběd jsme si dali na Champs-Élysées, potom jsme se vydali na poslední procházku po Paříži a zastavili se na večeři, po které jsme se už jen těšili na plavbu po Seině. Plavba nám připravila krásné překvapení, a to nádherný výhled na rozsvícenou a později třpytící se Eiffelovu věž.

Těsně před odjezdem z Francie nás páni řidiči dovezli na vyhlídku, kde jsme měli Eiffelovu věž jako na dlani. Po vyfocení Eiffelovy věže za tmy jsme se už vydali zpět do České republiky.

Celý zájezd jsme všichni i přes menší komplikace výborně zvládli a domů jsme sice přijeli s oteklýma nohama a bolavými zády, ale s nádhernými zážitky a úsměvy na tvářích. Doufám, že podobný zájezd ještě absolvujeme a budeme mít opět co vyprávět.

Marie Nekvapilová, studentka H3 (SOŠ a SOU Polička)