Naši žáci opět v Cesenaticu 17.9. – 4.10. 2012

Filip ČervenýMezinárodní stáže

erb polička

S roční přestávkou žáci naší školy, tentokrát 8 žákyň oboru cukrář, díky projektu Leonardo zamířili na tři týdny (17. září – 4. října 2012) do italského Cesenatica. Absolvovali zde odbornou stáž na půdě střední školy gastronomického zaměření.

Pod vedením italského mistra odborného výcviku si vyzkoušeli některé dezerty typické pro tamní gurmánské jazýčky. Porovnali organizaci práce i výuky školy, ale také měli příležitost předvést něco ze svých odborných dovedností. Italský vyučující nešetřil chválou.

V rámci volnočasových aktivit pak dívky navštívily zajímavá města v okolí Cesenatica. Obdivovaly Urbino a Ravennu, města s památkami pod ochranou UNESCA, pozůstatky římských památek v Rimini, specifickou krásu státečku San Marino. Díky přívětivému počasí se  dívky věnovaly  také příjemnému nicnedělání na pláži, koupání v moři i procházkám v nedalekém parku.

SOŠ a SOU Polička si s Leonardem rozumí a již nyní se těší studenti prvních a druhých ročníků na další tři stáže, které je čekají v průběhu roku 2013.