Co se dělo na GASTRO HRADEC CARVING CUP 2012?

Filip ČervenýNapsali o nás

erb polička

19. dubna se uskutečnil 17. ročník národní přehlídky kuchařského a cukrářského umění GASTRO HRADEC 2012, během kterého již tradičně proběhla soutěž ve vyřezávání zeleniny a ovoce s názvem GASTRO HRADEC CARVING CUP 2012.

Řezalo se ve třech kategoriích a představeno bylo 44 prací od kolegů z ČR, Slovenska a Polska. Oproti minulému ročníku došlo k mírnému navýšení.

V předem připravených kompozicích tentokrát mohli sestavit junioři i dospělí týmy, a soutěžit ve stejné kategorii společně. Nakonec zvítězil mix z Valašského Meziříčí ve složení Bc.Marie Paprstkářová a Radek Vrána. Pro prvně jmenovanou to byla první soutěž, přestože se carvingu věnuje přes deset let na tamní škole. Mezi její úspěšné svěřence patřila i Anna Strnadlová. Druhé místo z loňska obhájil Michal Cominardi a třetí skončila Jaroslava Konvalinková.

V první melounové kategorii „Meloun 3x jinak“, kde se jednalo o předem připravené výrobky, zvítězila Eliška Vostalová z HŠ Třebíč. Její jemné technice a zajímavému nápadu se srdcem na cukrovém melounu udělila komise maximální počet bodů. Na druhém místě skončil Martin Širka z SOŠ Šurany a třetí byl Martin Fajfrlík z Plzně.

Nejvíce pozornosti návštěvníků ale poutala soutěž v limitu „Melounová řežba“. Soutěžící měli za úkol zpracovat vodní a cukrový meloun. Zároveň mohli využít na doplňky další melouny. Tady všem vypálil rybník Pavel Švestka z SOŠ a SOU Polička, když jen s minimálním rozdílem zvítězil před Eliškou Vostalovou a Simonou Červenkovou z SOŠ Šurany.