Kuchaři z Poličky na mistrovství republiky

Filip ČervenýNapsali o nás

erb polička

Několik studentů střední odborné školy z Poličky se v sobotu zúčastnilo Mistrovství České republiky Juniorů. Utkali se na soutěži Gastro Junior Bidvest Cup 2013 v Brně.

Servírka Radka Jarešová v celostátní soutěži vybojovala dvanácté místo. Kuchař Pavel Vendlig skončil na sedmé pozici. Velkou nadějí poličské školy je cukrářka Nela Smékalová. Ta z Brna přivezla čtvrté místo. „Na třetí místo jí chyběl pouhý jeden bod. Cukrářka připravovala restaurační dezert, na jehož přípravu musela použít brambory. Ty využila do nákypu a smažených kuliček z listového těsta. Dezert doplnila švestkovými povidly, ovocem a omáčkou,“ přiblížil recept Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku v odborné škole v Poličce.

Finále soutěže Gastro Junior Brno Bidvest Cup se zúčastnili o víkendu nejlepší mladí kuchaři, cukráři a číšníci z odborných škol. V každé kategorii soutěžilo třicet žáků z ČR, SR a Polska. Toto kolo bylo finálové, probojovat se tam žáci museli z regionálních kol, která se konala v Praze a Ostravě.

Zdroj: Svitavský deník