Recepci v Paříži připravují i studenti

Filip ČervenýNapsali o nás

erb polička

Velká šance a také zodpovědnost. Studenti z Litomyšle a Poličky se chystají na recepci na českém velvyslanectví v Paříži.

Studenti odborných škol ze svitavského okresu dostali jedinečnou nabídku. Budou se podílet na přípravách slavnostní recepce na českém velvyslanectví v Paříži. Osmadvacátého října se právě ve Francii uskuteční slavnost u příležitosti oslav vzniku samostatného Československa. Na její organizaci se podílí také Pardubický kraj.

Kuchaři z Poličky a zahradníci z Litomyšle, právě jejich práci bude obdivovat sedm stovek hostů recepce v Paříži. Studenti odborné školy z Poličky mají připravit občerstvení na švédské stoly pro sedm set hostů. „Na přání Pardubického kraje se mají na stolech objevit produkty z regionu. Spolupracujeme s rybáři z Litomyšle, pekaři z Borové a dalšími místními výrobci. Nyní chystáme nabídku, vše konzultujeme s Pardubickým krajem i velvyslanectvím,” sdělil Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku v poličské škole. Část menu si připraví ve škole, zbytek dodělají přímo na místě v Paříži, kam odjíždějí 25. října.

Velká zodpovědnost

„Znamená to pro nás především velkou zodpovědnost, protože musíme nakrmit sedm set lidí. Ze školy pojede deset studentů a pět učitelů,” dodal Havlík. Zatímco jedna skupina bude na recepci ve Francii, další žáci se zúčastní tradiční slavnosti 28. října na Pražském hradě, kde budou obsluhovat prezidenta a další hosty. „Stihneme oboje, máme ve škole totiž dost šikovných lidí,” řekl Lubor Havlík.

Zdroj: Svitavský deník