Soutěž objevila nové talenty

Filip ČervenýNapsali o nás

erb polička

18. října se v Ostravě na Výstavišti Černá louka uskutečnil jubilejní 10. ročník soutěže CZECH CARVING CUP v dekoracích ze zeleniny a ovoce. Akce se vyznačuje především kategoriemi s dýněmi a poprvé proto dostala přívlastek „DÝŇOVÝ ŠAMPIONÁT“.

Mezi účastníky už tradičně převládali junioři, ale na exponátech to vůbec nebylo znát. Ve startovní listině se objevili hned čtyři účastníci světové kuchařské olympiády, která proběhla počátkem října v Německu.

Soutěže se zúčastnilo téměř sedmdesát řezbářů, ve třech soutěžních kategoriích bylo předvedeno 92 výrobků a kompozic. V nesoutěžní „dýňové carvingové show“ předvedlo své umění 12 kolegů, mezi nimiž byli i finalisté olympijské „live carvingu“ Daniel Pohorský a  Eliška Vostalová.

U druhé dýňové kategorie C, která se sčítala do celkového pořadí, si prvenství odnesl Daniel Pohorský (SOŠ a SOU Polička), na druhém místě skončila Eliška Vostalová a 3.místo si odvezl Martin Širka ze Slovenska (SOŠ Šurany).

Absolutním vítězem a dýňovým šampionem se po součtu bodů stala Eliška Vostalová. Na druhém místě skončil Daniel Pohorský a třetí byl Radek Vrána.

Odbornou komisi tvořili medailisté ze světových výstav Olga Barcíková, Josef Kuchař a Jana Davidová. Soutěž moderoval Michal Malý z ČR Vysočina.

Soutěž organizovala firma Czech Carving Studio s.r.o. ve spolupráci s SŠSS Ostrava Hrabůvka a Ostravské Výstavy a.s.. Hlavními partnery byly firmy ČEROZFRUCHT s.r.o.. Spolugarantem byl Czech-Slovak Carving Team.

Zdroj: Svitavský deník