Studenti napečou kila cukroví na Vánoce

Filip ČervenýNapsali o nás

erb polička

V domácnostech již voní perníčky, vanilkové rohlíčky a další cukroví. A stejně tomu je i v odborné škole v Poličce. Akorát zdejší studenti upečou cukroví mnohonásobně více než my doma.

Již měsíc pečou studenti poličské školy cukroví na Vánoce. „Oproti minulému roku máme mnohem větší objednávku,” uvedl Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku. A tak žáci míchají, strouhají, hnětou a vykrajují. Děláme hlavně čajové pečivo, také vanilkové rohlíčky, kousky slepované marmeládou, kokosové a vykrajované cukroví, různé kuličky,” vypočítává nabídku učitelka Božena Zahálková. Škola tak reaguje na poptávku od lidí, kteří si pečivo z odborné školy oblíbili.

Pro některé žáky je to však náročnější, protože pečou nejen ve škole, ale pak také doma. „Zatím jsme doma napekli jen perníčky,” řekla Eva Novotná. Milena Nováková pomáhá s pečením nejen mamince, ale také své babičce. A pečení si užívají i kluci. Tomáše výroba cukroví baví. „Bez cukroví by snad ani Vánoce nemohly existovat,” podotkl student.

Lucie Kopecká z Litomyšlska se letos rozhodla, že prožije advent jinak než výrobou desítky druhů sladkého pečiva. „Doma udělám tentokrát jen klasické vanilkové rohlíčky, ale zbytek si nakoupím. Studenti v Poličce mají cukroví stejně dobré jako domácí, takže si díky nim pochutnáme a ještě mi zbude dost času na vánoční akce a pohodová setkání s přáteli,” míní Lucie.

Zdroj: Svitavský deník