V Paříži ochutnali jídlo z Pardubického kraje

Filip ČervenýNapsali o nás

erb polička

Pardubický kraj oslavil 93. výročí vzniku samostatného Československého státu na Velvyslanectví České republiky v Paříži. Hejtman Radko Martínek s velvyslankyní Marií Chatardovou a představiteli partnerského Régionu Centre přivítali na ambasádě téměř 900 hostů.

„Považuji za skvělý nápad, že velvyslanectví umožnilo, aby se prostřednictvím degustace regionálních potravin přilákala pozornost k Pardubickému kraji a Régionu Centre v hlavním městě Francie,“ řekl hejtman Martínek.

Pochoutky z kraje

Hosté, mezi nimiž byli například pařížský kardinál, velvyslanci, ředitelé významných společností a členové francouzské vlády, ochutnávali ryby, sýry, paštiky a koláče z Pardubického kraje.

Francouzští podnikatelé se zajímali také o výzkumné centrum Univerzity Pardubice, zájem projevili o navázání vztahů s chemickou průmyslovou školou. Dialog podnikatelů obou regionů bude pokračovat v České republice.

„Tak jako se rozvíjí kontakty zahradnické školy v Litomyšli s partnery v Régionu Centre, tak by mohly vzniknout nové, a to žáků chemických oborů,“ navrhl prezident partnerského regionu François Bonneau.

Větší spolupráce

Plány francouzské strany se však neomezují pouze na vztahy mezi školami. Prezident Bonneau by rád prohloubil spolupráci mezi oběma regiony. Ta se od roku 2003 rozvíjí zejména na úrovni kulturní a vzdělávání, rovněž v ekonomické oblastí.

Zdroj: Svitavský deník