Exkurze Slovensko

Filip ČervenýAkce školy, Nástěnka

Ve dnech 23.-27. 9. 2019 se naše třída doplněna žáky z tříd GH1 zúčastnila exkurze na Slovensko. Pedagogický dozor nám zajistili paní učitelky M. Svobodová, I. Vápeníková a také páni učitelé J. Švihel a V. Teplý. Ráno v 7:30 jsme vyjeli od naší školy. V našem autě jela třída H2 spolu s panem učitelem Švihlem a s paní učitelkou Svobodovou, která nám vždycky řekla nějaké zajímavosti ohledně určitých měst. Po cestě jsme měli dvě zastávky na „protáhnutí“, jedna z nich byla na Slovensku, a to u vodní nádrže zvané Liptovská Mara. Cestou jsme se také zastavili na Štrbském plesu, kde jsme měli možnost matně vidět Vysoké Tatry.

Následoval příjezd do městečka Kežmarok, na místo, kde jsme pobývali celé 4 dny. Ubytovali jsme se, šli na večeři a večer jsme se sešli, abychom si řekli pár informací. Za tu dobu, co jsme tam pobývali, jsme poznali spoustu krásných míst. A to městečko Levoču, kde jsme se podívali na baziliku sv. Jakuba a radnici. Nad tímto městečkem jsme navštívili Mariánskou horu. Nevynechali jsme Spišský hrad, Spišskou Novou Ves, termální prameny v Popradě, Kežmarský hrad a artikulární kostely, Ľubovňanský hrad ani skanzen. Vyšné Ružbachy nás ohromily ledovcovým jezírkem. Ochutnali jsme také slovenskou kuchyni, která mne moc neoslovila…

Všichni z oboru Hotelnictví jsme měli nachystané nějaké zajímavosti a informace nejen k určitým památkám, ale i k slovenské gastronomii, na základě kterých jsme doplňovali každý večer pracovní listy. Dozvěděli jsme se toho hodně i od paní učitelky Svobodové. Exkurzi jsme si moc užili a zakončili ji v pátek odpoledne u naší školy.

  1. Korálková, třída H2