GASTRO JUNIOR BRNO 2019

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Brno 18.-20. 1. 2019 – Velkolepé GASTRO nenechalo nikoho pochybovat o kvalitách studentů SOŠ a SOU Polička. Cenná pásma gastronomických disciplín byla stvořena přímo pro ně, vizitka nejúspěšnější gastronomické školy je tak opět zcela na místě.

Pravidelná konání soutěžních přehlídek již od začátku školního roku naznačují, kterým směrem se bude ubírat náročná tréninková příprava v rozmanitých gastronomických odvětvích. SOŠ a SOU Polička si tradičně nenechává uniknout téměř žádnou ze soutěží, čímž cíleně sbírá body pro finální vyhlášení výsledků celoročního úsilí. Nejprestižnější GASTRO poskytlo hned většinu potřebných bodů a nenahraditelných zkušeností.

Vítězství našeho maturanta Ondřeje Kaňky na poli baristiky skvěle zúročilo mnoholeté snažení baristické naděje, která je zároveň pomyslným symbolem světa kávového životabudiče, a to nejen na SOŠ a SOU Polička.

Z barmanského prvenství se zaslouženě radovala Kateřina Vymazalová, rovněž úspěšná reprezentantka a také maturantka v oboru Gastronomie. Společně se svou profesně mladší kolegyní Kateřinou Pražanovou dokázala ovládnout zlaté pásmo soutěže. Příkladně jim sekundovala i Jana Večeřová, která si svým čtvrtým místem v Teatenderech zajistila významné body pro finální kolo Teatendera roku.

Kuchařské mistrovství nepodcenil ani Patrik Kalibán, jemuž znalosti a dovednosti předurčily bronzové pásmo, stejná cesta čekala i reprezentantku číšnického řemesla Pavlínu Mařákovou, i ta může být na svůj výkon hrdá. O stupínek lépe dopadla Anna Drobná, která odjížděla plná dojmů a navíc ověnčená stříbrem.

Cukrářskou oblast si na fenomenální přehlídce kulinářského umění poprvé vyzkoušela Adéla Votroubková a zadařilo se.  Po půl roce studia prvního ročníku dokázala Adéla vybojovat umístění v bronzovém pásmu a udělat obrovskou radost své „paní mistrové“ Zdeně Lněničkové.

„Gastro je pro nás každoroční výzvou, kterou vždy rádi přijmeme. Obohacujeme se inspirací neutuchající gastronomické fantazie, ještě raději pak dosahujeme úspěšných výkonů, které zviditelňují dobré jméno SOŠ a SOU Polička. Vážíme si práce našich studentů, kteří nás příkladně reprezentují a dokazují, že pedagogické úsilí padá na úrodnou půdu. Jmenovitě patří velké poděkování učitelkám odborného výcviku paní Ludmile Dittrichové, Mgr. Petře Reslerové, Bc. Aleně Stokláskové a Zdeně Lněničkové,“ nešetří chválou Mgr. Lubor Havlík, vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ a SOU Polička.