SOŠ a SOU Polička zamířila do Olomouce

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Asociace kuchařů a cukrářů ČR uspořádala 5. 10. soutěž nazvanou Olima Cup Olomouc 2017. Možnost zúčastnit se měla i studentka Zdeňka Rubešová. Zdeňka loni zdárně zakončila obor Cukrář a letošní nástavbové studium Podnikání hodlá taktéž s úspěchem završit na SOŠ a SOU Polička. I nadále však zůstává věrná cukrařině.

„Soutěž trvala 90 minut, za tu dobu jsem musela naplnit upečený korpus, který jsem si mohla přivézt, a celý dort jsem pak dozdobila přímo před zraky diváků a poroty. Nejprve to pro mě byly veliké nervy, ale zvládla jsem to dobře, nervozita ze mě po chvíli spadla a já jsem dělala to, co umím. Získala jsem 2. místo a jsem velice spokojená. Tato pódiová soutěž pro mne byla silně motivační, jsem ráda, že jsem si něco takového mohla vyzkoušet. Také mi dodala spoustu sebevědomí a nové zkušenosti, kterých ráda využiju v dalších soutěžích,“ komentuje svou účast na soutěži Zdena.

Pokud se ohlédneme zpět, uvidíme celou plejádu úspěchů, jichž za dobu působení na SOŠ a SOU Polička Zdena dosáhla. Je tak řazena ke stálicím školní reprezentace, a to nejenom na území České republiky. Připomeňme například její osobitou a několikráte opakovanou účast na soutěžích v Chorvatsku, kde proběhly tyto akce vždy ve prospěch Zdeny. Pod vedením učitelky odborného výcviku Boženy Zahálkové se tak ze Zdeny stala „jistota“ cukrářského umu.