Student srdcař nezahálí

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy, Uncategorized

20. 8. 2017 Praha – Tea Masters Cup je na poli teatenderů více než sledovanou soutěží, vítězové letošních nominačních kol okusí krásy exotické Číny. Mezi tyto profíky se směle a nečekaně zařadila i teprve 17letá studentka SOŠ a SOU Polička Kateřina Vymazalová.

Výrazněji zasáhla Kateřina profesionální půdu teatenderů na dubnové brněnské soutěži Tea Pairing, náhodně se zúčastnila, aby se dozvěděla nové informace, začala s bádáním po nových čajových oblastech, zasoutěžila si a troufale tak poměřila své síly s mistry svého řemesla. Zkrátka za zajímavou přípravu čaje ve vhodné kombinaci s dezertem obdržela Kateřina bronz.

Následné období poté zasvětila náruživému pokračování v soustředěném studiu čajové historie, čajových praktik a v další systematické přípravě tak, aby co nejlépe reprezentovala své schopnosti ve světě teatenderů. O necelý půlrok později se již Kateřině podařilo dokonale zabodovat v Tea Masters Cup, v prostředí kategorie Tea Mixology. Zde navíc nachází uplatnění i Katčina předchozí barmanská průprava, a tak 15minutový soutěžní blok (v němž účastníci připravili 2 čajové nápoje, z toho jeden dle vlastní invence a druhý z ingrediencí, jež vydal na poslední chvíli „tajemný box“), přinesl mladičké reprezentantce zlato a přitažlivý bonus – reprezentaci České republiky při podzimním světovém finále Tea Masters Cup v Číně. Právě z tohoto exotického kraje pochází patrně i název vítězného čajového skvostu – Oča no saru. Ale o tom už se jistě více rozpovídá sama autorka nápoje v některé z následujících reportážních zpráv, kde se dozvíme i více o Katčině přípravě, která probíhá pod odbornou instruktáží pedagogů odborného výcviku Aleny Stokláskové a Marie Škaroupkové. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci SOŠ a SOU Polička.