Za nejlepším školním obědem

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy, Uncategorized

24. 8. 2017 Praha – I ve školní jídelně se dá bojovat proti dětské obezitě, a to prostřednictvím lákavého, a přesto zdravého pokrmu. O naplnění hesla soutěže Zdraví na talíři, které všem chutná, se pokusilo celkem 10 kuchařských týmu. Zazářilo i kuchařské umění SOŠ a SOU Polička.

 

V červnových dnech jste mohli na stránkách školy číst o postupu kuchařské výpravy zaměstnanců školní jídelny SOŠ a SOU Polička do finále prestižní soutěže O nejlepší školní oběd. Již po druhé se usmálo štěstí právě na naši školu, která byla takto poctěna jako jediná středoškolská organizace v Pardubickém kraji.

Vytoužené finále se odehrálo 24. srpna v pražských prostorech Makro akademie. Poličský tým, přijel bojovat o přední pozice a podařilo se. Členové týmu Václav Rambousek, Kamila Machová a Růžena Říhová obsadili nepřehlédnutelné 4. místo celorepublikového finále. Úspěšné menu obsahovalo polévku z pečených rajčat a červené čočky. Hlavním chodem se stala treska pečená v jogurtu obohacená o bramborovo-brokolicové pyré a salát z červené řepy s guinou. Sladkou tečku pak utvořil moučník v podobě tvarohového bulguru s kokosem a chia semínky.

     „Menu jsme začali skládat před 4 měsíci. Vycházelo se z našich zkušeností, fantazie, internetových zdrojů, muselo jít o jídlo, které jsme v naší školní jídelně již měli možnost vyzkoušet. Poté došlo k rozdělení přípravy jednotlivých chodů. Zhotovení polévky se zdatně ujala Kamila Machová, o hlavní pokrm jsem se postaral já a sladké finále měla na starosti Růžena Říhová. Tímto chci svým kolegyním poděkovat za skvělou spolupráci a pravé soutěžní nasazení. Zde získané zkušenosti nás motivují do další práce a zároveň jsou pro nás závazkem do dalšího ročníku soutěže,“ hodnotí uplynulé okamžiky Václav Rambousek. „Do soutěže se přihlásilo celkem 71 škol z celé republiky, o to větší lesk má pro SOŠ a SOU Polička získané 4. místo. Vážíme si tohoto úspěchu, děkujeme za reprezentaci školy a vnímáme tento úspěch jako příjemný signál pro nadcházející školní rok,“ s úsměvem dodává ředitel školy Mgr. Boris Preissler.