Za slávou do Brna

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Brno 25. 5. 2018 – Brněnské prostředí se zdá být pro naše studenty už téměř domovinou, zvláště v čase udělování cen za celoroční školní aktivitu. SOŠ a SOU Polička se opět honosí titulem Teatender roku, mezi úspěchy zařadila místo druhé i třetí.

GRAND ABZAC OPENING 2018 uvítal opět aspiranty na prestižní ceny z oblasti gastronomie. V průběhu vzdělávání je u studentů gastronomie absolvování soutěží nepsaným pravidlem, které rádi dodržují v podobě pravidelné účasti na rozmanitých nápojových přehlídkách. Top ceny tuto pravidelnost vyžadují, protože patří pouze těm, kteří si k nim krůček po krůčku sbírají požadované bodové ohodnocení. Pro účastníka soutěže to znamená jasný signál – nevynechat adrenalin žádné soutěže a navíc se umístit nejlépe v poli vítězů. A právě pocit vítězství jim je tou pravou odměnou. Bonus pro ty nejlepší z celorepublikových řad teatenderů a baristů spočívá ve slavnostním předávání hodnotných cen a v následném velkolepém večeru, bohatém na gastronomické novinky i osobnosti. Zkrátka se na tuto „slávu“ nedostane každý…

Třem studentům SOŠ a SOU Polička se podařilo nejen probojovat se do úzké nominace, ale i obsadit medailová místa. Kateřina Vymazalová získala 2. místo v teatenderech a od firmy Coca-Cola obdržela pohár za 3. místo, značka Monin ji dekorovala rovněž bronzem. Kateřina vděčí za teatenderovskou průpravu učitelce odborného výcviku Bc. Aleně Stokláskové, k ocenění „pohárovému“ přispěla Mgr. Petra Reslerová. Slastný pocit vítězství si v teatenderech vychutnal letošní maturant František Šutera. Jeho ročníková kolegyně Sabina Dejdarová byla poctěna 3. příčkou v kategorii Barista roku 2017.