Festival M. D. Rettigové

Gastronomický festival probíhá každoročně v Litomyšli, městě, kde Magdalena Dobromila Rettigová žila. Tradičně krásné květnové dni hostí několika denní festival, jehož nedílnou součástí je i Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička, jako spolupořadatel.

Úkolem žáků a pedagogů školy je zajištění soutěže žáků odborných gastronomických škol Pardubického kraje, která probíhá na jednom z pódií a za účasti osmi týmů mladých kuchařů.

Program pro děti, které si mohou namíchat vlastní nealkoholický drink, vyzkoušet vykrajování zdobeného jablíčka, nebo připravit drobné občerstvení podle své fantazie probíhá také pod dozorem pracovníků a žáků školy.

Největším a nejtěžším úkolem je ale příprava „Nedělní husičky“, která se podává o nedělním poledni přímo na náměstí. Připravit přes pět set porcí krásně vypečených husích stehen, doplněných zelím a dvěma druhy knedlíků, dá zabrat i našim zkušeným profesionálům. A obsloužit tímto množstvím porcí hosty v netradičním prostředí musí několik desítek žáků v co nejkratším čase a pokud možno za plné spokojenosti hostů.

Aktuální ročník

Termín konání

21. - 22. května 2022

Smetanovo náměstí, Litomyšl

Propozice soutěže

Pořadatel festivalu
Smetanův dům Litomyšl, Město Litomyšl, SOŠ a SOU Polička, Smetanova Litomyšl o.p.s.

MgA. Leoš Krejčí

Smetanův dům Litomyšl