Soutěž žáků oboru vzdělání Řezník-uzenář s dlouholetou tradicí. Účelem soutěže je dát žákům možnost poměřit svoji zručnost se žáky dalších odborných škol.

Soutěž se pořádá ve spolupráci s maso zpracujícími závody z Poličska a za podpory Pardubického kraje a Českého svazu zpracovatelů masa.

Pravidla

• Žáci musí v daném časovém limitu rozbourat vepřovou půlku na jednotlivé části a v co nejvyšší kvalitě.
  • Jednotlivé části masa musí být připravené k prodeji, popřípadě ke speciálnímu zpracování podle předem daného zadání.
  • Kosti musí být bez částí masa, pečlivě opracované.
  • Poslední částí soutěže je rozpoznávání surovin, používaných při řeznické výrobě.
  • Vše hodnotí odborná komise složená z pracovníků řeznických závodů.

Pohár

Žáci naší školy se pravidelně umisťují na stupních vítězů a potvrzují tak vysokou odbornost při přípravě na budoucí povolání.

Aktuální ročník

Termín konání