Baristická soutěž

Michal KozelSoutěže a úspěchy

Bylo 7.00 a mně zazvonil budík. Jakmile zazvonil, začal jsem ho rukou hledat na peřiňáku, protože většinou spím až do 7.40, ale vtom jsem si uvědomil, že se dnes koná baristická soutěž a já tam jdu jakoby za kameramana. Rychle jsem vylezl z postele a začal se připravovat.

Když jsem se dal do pořádku, skočil jsem na vedlejší pokoje za spolužáky, kteří tam budou také účinkovat. Už byli nachystaní a tím pádem jsme mohli vyrazit. Vyšli jsme kolem 7.20, abychom v 7.30 došli do Tylova domu.

V něm už bylo hodně věcí připraveno ze včerejška, ale ještě hodně jsme toho teprve museli nachystat. Nosili jsme kávovary, vitríny a různé nápoje. Bylo toho vážně hodně, ale všechno proběhlo bez velkých komplikací a mohlo se začít včas.

Má účast zde spočívala v tom, že budu „kamerovat“ soutěžící. Myslím, že mi to šlo a zvládl jsem to na jedničku, nebo dvojku.

A jak to tam celkově vypadalo? Na pódiu byly dohromady tři stoly s tím, že jeden je pro porotu. Na zbylých dvou se soutěžilo. Na každém byl jeden kávovar a všechno náčiní ke kvalitní výrobě kávy. Po okraji budovy byly takové malé stánky, kde se dělala třeba ne tak proslulá káva, ale míchali tam i drinky, samozřejmě nealkoholické. J Kolem 12.00 nás čekal oběd, který jsme všichni uvítali a snědli jsme všechno, co se nám dalo na talíř. Poté jsme již netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. Dočkali jsme se v 18.00, kdy naše škola získala krásné stříbrné místo.

Pak následoval sice neoblíbený, ale potřebný úklid a plní dojmů jsme zamířili za odpočinkem k našim domovům.

David Světlý, G1