Březnové zlato a stříbro

Michal KozelSoutěže a úspěchy

Karmelské slavnosti se konaly 10. 3. v Mladé Boleslavi, v době jarních prázdnin Pardubického kraje. O to větší uznání si tedy zaslouží nadšení žákyň oboru Cukrář, který absolvují na naší škole. Připravovat se nad rámec svých povinností a navíc jet reprezentovat školu, když se ostatní vaši spolužáci oddávají zaslouženému prázdninovému odpočinku, vyžaduje vůli, disciplinovanost a opravdový zájem o obor. Zde už se předmět studia stává vaším skutečným koníčkem. Pokud máte zároveň štěstí na opravdové mistry v oboru, vašemu úspěchu pak již v cestě nestojí téměř nic.

Své předpoklady pro úspěch tak proměnily v krásnou realitu tři reprezentantky naší školy, a to hned ve dvou kategoriích. Velikonoční muffiny tvořily první kategorii, kterou dovedla skoro k dokonalosti žákyně prvního ročníku Anežka Stejskalová, právem jí náleží 2. místo a naše gratulace. Následující druhá kategorie byla výzvou pro všechny, kteří chtějí vytvořit ten nejpřepychovější svatební dort. Skvostné stříbro si za „svatební dortový kumšt“ odvezly žákyně závěrečného ročníku Nikola Tichá a Tereza Kučerová.

      „SOŠ a SOU Polička tak i po covidové odmlce dokázala navázat na tradici vysoce oceňovaných výkonů svých žáků a studentů, kteří jsou bravurně připravováni učiteli odborného výcviku – mistry svého řemesla. Cukrářské odvětví se u nás náležitě rozvíjí pod záštitou paní B. Zahálkové, Z. Lněničkové, L. Svobodové a Z. Rubešové. Moc děkujeme za příkladnou reprezentaci školy,“ hodnotí úspěch vedoucí odborného výcviku Mgr. L. Havlík.

  1. Boháčová, SOŠ a SOU Polička