Brněnský vánoční pohár 2019

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Brno 2. 12. 2019 – Každoročně vyhlašovaná brněnská soutěž nezklamala své příznivce ani letos. SOŠ a SOU Polička jako žhavý kandidát na medailové pozice nezklamala. Bronz doputoval k nám.

Poslední letošní soutěžní klání je pro studenty motivačně příjemné nejen vidinou blížících se prázdnin, ale i jedinečnou atmosférou, kterou si nenechají ujít ani Ti nejostýchavější. Náročná příprava beroucí hodiny času (který by byl jinak pravděpodobně věnován studijnímu lenošení za doprovodu decibelů či tabákového dýmu) jde ruku v ruce s odměnou v podobě cenné zkušenosti a mnohdy i blyštivého kovu.

Šanci reprezentovat si nedalo vzít osazenstvo druhých a třetích ročníků specializovaných na oblast gastronomie. Zvlášť úspěšně si vedli naši studenti v kategorii Barista, v níž si hravě poradili s nelehkým úkonem – seřízením mlýnku. Poznatky z baristiky sem přijeli ověřit a také načerpat Eliška Kučerová, Nikola Valentovičová a Jakub Bajer. Následně byli za svou aktivitu a dovednosti prověřené soutěžním výkonem náležitě ohodnoceni. Čtvrté místo si počkalo na Nikolu Valentovičovou, bronz se usmál na Jakuba Bajera.

Svůj prostor dostali i barmané, kteří jsou u nás již dlouhodobě zastupováni Kateřinou Pražanovou a Adamem Steinerem. Drink vytvořený Kateřinou dle předepsaných kritérií uzavíral pětici nejúspěšnějších soutěžících, Kateřina si tak připsala cenné body do celorepublikového finále.

„Barmanství je na SOŠ a SOU Polička pod úspěšnou patronací Mgr. Petry Reslerové, což potvrzuje precizní připravenost jejích svěřenců. V obdobném světle vystupuje i pedagogický úspěch Mgr. Aleny Stokláskové. Oběma dámám i jejich studentům děkujeme za reprezentaci školy,“ komentuje „Vánoční pohár“ Mgr. Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku.