Gastro Hradec

Michal KozelSoutěže a úspěchy

Dne 23. 3. se konala největší gastronomická soutěž v České republice Gastro Hradec. Za naši školu jsme soutěžili v carvingu a cukrařině. V kategorii Cukrář umělec získala bronzové pásmo Adéla Bařinová a v kategorii Cukrář junior získala Veronika Zobačová taktéž druhé místo. Já vám ale více přiblížím carving.

Soutěžila jsme já, tedy Iveta Kališová, dále Nela Furchová a Klára Ťupová. Byly jsme přihlášeny do dvou kategorií (až na Kláru, ta připravovala pouze kompozici). Kategorie Start carving se vyřezávala předem a kompozice už jsme připravovaly od pondělí.

Druhá kategorie Super začátečník byla live carving, což znamená vyřezávání až na místě. Kompozice se nám povedly, a kdybychom porozuměly propozicím, nemusely by nám strhnout 10 bodů za použití vodních melounů a vyšlo by nám to na celkové první a druhé místo. Bohužel nás to dost srazilo dolů a skončily jsme obě ve stříbrném pásmu, ale také bych to brala za úspěch. Klára Ťupová byla také ve stříbrném a vodní meloun nepoužila.

Bohužel jsme se to, že jsme porušily pravidla, dozvěděly ve chvíli, kdy začínalo živé vyřezávání, takže nervozita ještě stoupla. V hlavě nám znělo „tohle musíme zvládnout o to líp“. Ruce se nám ale klepaly a já osobně jsem na začátku zkazila snad vše, co se dalo. Ještě když nás točila televize, byly jsme o to nervóznější. Ale nakonec to dobře dopadlo a za podpory paní učitelky Pospíšilové a pana mistra Andrlíka jsme to dokázaly a vyřezaly jsme krásná manga.

Vyhlašování výsledků bylo napínavé a nekonečné. Ale nakonec jsme v live carvingu byly obě ve zlatém pásmu. Já na druhém místě a Nelča na třetím.

Celkově se soutěž podařila a už se těšíme na další.

Iveta Kališová, G2