Kroměřížská koktejlová soutěž 2023

Michal KozelSoutěže a úspěchy

Do Kroměříže jsme vyjížděli ve středu 1. 3. v 6 hodin ráno, abychom stihli dorazit včas na místo a připravit se na soutěž. Jen co jsme přijeli, šli jsme si vylosovat číslo a zjistit tak, v jakém pořadí půjdeme soutěžit. V barmanech nám los určil čísla 7 a 12, v baristech to byly 1, 6 a 8.

Úkolem barmanů bylo připravit jednu porci gin toniku a tři porce fancy koktejlu, který musí obsahovat minimálně dva centilitry ginu, to vše v časovém limitu 7 minut.

Baristé chystali dvě espressa, cappuccino a volný nápoj s obsahem kávy. Pro zhotovení nápoje byla využita iSi lahev. Časový limit dosáhl 10 minut. Dále si barista musel poradit s nastavením kávového mlýnku a samozřejmě připravit espresso tak, jak má vypadat.

V odpoledních hodinách odsoutěžili poslední reprezentanti a netrpělivě jsme čekali na vyhlášení výsledků. Každý soutěžící obdržel pamětní list a poté na řadu přišlo to, na co jsme všichni čekali. Zda bude naše škola opět úspěšná. A byla. Mezi baristy vybojovala 1. místo Terezie Havlíková (G2), na Štěpána Střítežského počkalo 4. místo a 6. příčku obsadila jeho spolužačka z G3 Natálie Veselíková. V barmanech se na 4. místě ocitla Eliška Fleková a Tereza Němcová jistila 8. místo.

Prožili jsme den plný stresu, radosti a překvapení, s kterým jsme si dokázali poradit. Na závěr už jen zbývalo posilnit se dobrým jídlem na rautu a plní emocí jsme se vydali zpět do Poličky.

Moc děkujeme za přípravu a inspiraci, kterou nám poskytují naše paní učitelky odborného výcviku Mgr. Alena Stoklásková a Mgr. Petra Reslerová.

Terezie Havlíková, G2