Mistři potvrzeni

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Jeseník 18. 10. 2018 – Lázeňský pohár nezklamal ani letos, kdy dostali svou barmanskou a baristickou šanci reprezentanti gastronomického odvětví. Výzva JUNIOR COCTAIL COMPETITION a JUNIOR MISTR KÁVY byla vyslyšena.

Soutěžní plody podzimu vytrvale sklízí SOŠ a SOU Polička již několik úspěšných sezón za sebou. Ta letošní není výjimkou. I z toho důvodu asi nikoho nepřekvapí výsledková listina, které vévodí Ondřej Kaňka, novopečený vítěz „Mistra kávy“ a maturant SOŠ a SOU Polička, který je opravdu studentem na svém místě. Plejádu svých baristických úspěchů začal budovat prakticky od počátečních dnů studia a jeho kávou dlážděná cesta zcela jistě nebude končit završením středoškolské docházky. Nicméně závěrečný ročník školy má před sebou stále ještě mnoho učebních dnů, Ondřeje tedy čeká spousta soutěžních úspěchů pod hlavičkou SOŠ a SOU Polička.

Společně s úspěšným (a pro svět baristiky narozeným) kolegou vyrazily i studentky gastronomie Kateřina Vymazalová a Kateřina Pražanová, nenechaly nic náhodě a pečlivá příprava plná odříkání a náročných tréninkových hodin je nakonec bohatě odměnila stříbrem a bronzem v barmanské kategorii.

„Již dlouhodobě jsme zvyklí na medailové pozice, bez kterých naši studenti neopouštějí téměř žádnou soutěž. Za reprezentativní přípravu vedoucí k výše uvedenému úspěchu patří poděkování Mgr. Petře Reslerové (obor barman) a Bc. Aleně Stokláskové (baristika), poděkování si samozřejmě zaslouží i studenti šířící dobré jméno SOŠ a SOU Polička,“ hodnotí akci Mgr. Lubor Havlík, vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ a SOU Polička.