Nápojová magie

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Slavkov 13. 11. 2019 – Gastronomické přehlídky pokračují ve znamení úspěchu. Slavkovská hotelová škola nabídla soutěžní klání v disciplínách barmanských i teatenderovských dovedností. SOŠ a SOU Polička prokázala připravenost a zabojovala o přední příčky.

Teatender je jedním z oblíbených kurzů absolvovaných našimi žáky v poměrně hojném zastoupení. Na éru loňské absolventky Kateřiny Vymazalové začaly postupně navazovat profesně mladší kolegyně, nejprve Jana Večeřová a nově i Veronika Fricová. Jana Večeřová skvěle prezentuje teoretické i praktické dovednosti na tuzemských soutěžích, říjnový úspěch nyní obohatila o stříbrné umístění v celorepublikovém „teatenderovství“. Veronika Fricová také neponechala nic náhodě a umístila se na čtvrtém místě.

Ve stejný den zde proběhly i barmanské dovednosti, na které pečlivě trénují studenti 2. a 3. ročníků oboru Gastronomie. Mezi barmany vyniká Kateřina Pražanová, v minulém roce s úspěchem reprezentovala školu ve Francii a nechala tak vyniknout jméno naší země i na poli gastronomickém. Slavkovská přehlídka odměnila Kateřinu 7. příčkou, o trochu shovívavější pak byli komisaři k Adamu Steinerovi, jemuž přisoudili 6. místo.

„Kurzy Teatender a Barman jsou u našich studentů stálicemi na poli oblíbenosti. Skvěle si v přípravě svých svěřenců pro potencionální přehlídky výše uvedených nápojových aktivit vedou učitelky odborného výcviku Mgr. Alena Stoklásková a Mgr. Petra Reslerová,“ dodává k příkladné reprezentaci školy Mgr. Lubor Havlík, vedoucí učitel odborného výcviku.