Novinky ze soutěží za měsíce březen a duben 2011

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Barmanská soutěž v Novém Jičíně

Dne 25.2.2011 jsme zavítali do Nového Jičína, kde jsme se v hotelu Praha zúčastnili Juniorské barmanské soutěže. Petra Marková poprvé zkusila štěstí a nevedla si špatně. Umístila se se stejným počtem bodů jako její kolega Tomáš Felkl, tedy na 13 – 14. místě. Gratulujeme!

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – BRNO 2011

Ve dnech 2.- 4. března 2011 se naše škola zúčastnila 17. ročníku finále soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie  – MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – GASTRO JUNIOR Brno 2011. Obsadili jsme všechny tři obory – kuchař, cukrář a číšník.  jak jsme se umístili? V pořadí škol jsme celkově obsadili třetí místo!!! A jednotlivci – kuchaři – Bubnová Pavla ve zlatém pásmu 8 místo, cukráři – Burešová Lenka ve zlatém pásmu 3. místo, číšníci – E28rik Mitlehner ve stříbrném pásmu 9. místo. Gratulujeme!!!

Barmanská soutěž v Poděbradech

Dne 15. – 16. března 2011 se naše škola zúčastnila barmanské soutěže BACARDI – MARTINI PODĚBRADY CUP 2011. I přez velkou konkurenci hotelových  a zahraničních škol jsme se umístili ze 46 soutěžících velmi dobře. Tomáš Felkl – 5. místo, Jan Trávníček 8. místo. Gratulujeme!!!

Mezinárodní soutěž kuchařů

Dne 24. března 2011 uspořádala OA,SOŠG a SOU Chomutov soutěž pod názvem VAŘENÍ BEZ HRANIC 2011. Tato soutěž s mezinárodní účastí proběhla v Jirkově, kde soutěžní družstva z Polska, Slovenska, Německa a České republiky předvedla svoje znalosti a dovednosti. Naši kuchařští reprezentanti Pavla Bubnová a David Báča vybojovali nejvyšší příčku – získali pro školu 1.místo. V rámci programu předvedli v Jirkově své vyřezávačské umění i Pavel Švestka a Luděk Soukup.

Matematická soutěž

V holické střední škole automobilní proběhlo regionální kolo matematické soutěže pro žáky středních odborných škol. Z naší školy se ho zúčastnili studenti oboru obchodně podnikatelská činnost Ondřej Novotný a Tomáš Ettl a oboru kuchař Karolína Hanusová. Nejlépe se umístila Karolína Hanusová z 1.ročníku, která skončila na výborném 6.místě. Všem soutěžícím děkujeme za předvedené výsledky a blahopřejeme k úspěšnému řešení úloh.

Soutěž začínajících sommelierů

Dne 8. dubna 2011 se naše škola zúčastnila soutěže „Mladý sommelier „, kterou pořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod. Naši začínající sommelieři teprve sbírají zkušenosti a umístili se: Radka Jarešová 10. místo, Erik Mitlehner 23. místo a Marcel Horák 26. místo z 35 soutěžících. V soutěži družstev jsme se umístili na 6. místě z 13 škol.