Novinky ze soutěží z měsíce května a června 2011

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Barmanská soutěž v Hronově

Dne 28.4.2011 jsme se zúčastnili barmanské soutěže HRONOVSKÝ JUNIOR CUP 2011. Naše začínající barmanka Klára Sedláková se umístila na 5. místě a Tomáš Felkl na 10. místě z 31 soutěžících. Blahopřejeme!!!

Řeznická sekyra v Poličce

Dne 28.-29.4.2011 uspořádala naše škola soutěž „MISTROVSTVÍ ČR ŽÁKŮ OBORU ŘEZNÍK-UZENÁŘ“. Soutěže se zúčastnilo z 6 škol 19 žáků. A jak byli naši žáci úspěšní? Havel Libor 2. místo, Hubač Jan 6., Štěpánek Petr 13. V soutěži družstev se naše škola umístila na 2. místě, stejně jako v loňském roce.

Mezinárodní soutěž cestovního ruchu v Itálii 5. – 8. 5. 2011

Již po druhé se dvě žákyně 3. ročníku SOŠ měly možnost zúčastnit mezinárodní soutěže cestovního ruchu v italské Giulianově. Vlasta Flídrová soutěžila v oblasti jednání se zákazníky při práci na recepci, Jitka Plíhalová měla připravit stánek a originálním způsobem představit náš region, jeho zajímavá místa, typické jídlo, víno či tradiční výrobky. Své dovednosti komunikace v anglickém jazyce porovnávaly se soutěžícími ze Švédska, Německa, Lucemburska, Rakouska, Makedonie, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Turecka , Ruska a mnoha italských regionů.

Velké Meziříčí patřilo Poličce!

Dne 11. května 2011 jsme se zúčastnili soutěží na Gastrodnu HŠ Světlá a OA Velké Meziříčí. Při vyhlašování výsledků zaznělo jméno naší školy dokonce několikrát, takto se umístili naši zástupci:

  • Běh číšníků: Jana Poslušná a Stanislav Kostelecký-1. místo, Iveta Staňková a Lukáš Prokop-8. místo
  • Cukráři: Michaela Břeňová-2. místo
  • Barmani: Klára Sedláková-3. místo, Tomáš Felkl-5. místo, Tomáš Lipavský-14. místo, Lenka Putnarová-18. místo.

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Barmanská soutěž v Pardubicích

Ve čtvrtek 12.května 2011 proběhl 8. ročník soutěže LABSKÝ POHÁR „PLUM VODKA CUP“ 2011 Pardubice. Naší školu reprezentoval Jan Trávníček, který získal  pohár za „Nejlepší technickou práci“. V celkovém hodnocení se umístil na 9. místě. Tomáš Felkl se umístil na 10. místě ze 42 soutěžících. Oběma úspěšným barmanům blahopřejeme.

Soutěž cukrářů v Pardubicích

Asociace cukrářů a pekařů ČR uspořádala dne 2.6.2011 v prostorách Ideonu v Pardubicích soutěž cukrářů „O nejatraktivnější výrobek“. Naší školu reprezentovala Michaela Břeňová, žákyně II. ročníku oboru Cukrář a vybojovala  2. místo, ke kterému jí blahopřejeme.