Novinky ze soutěží za měsíc březen

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Amundsen Cup Prostějov 2015

Dne 26. března 2015 vyjelo z naší školy auto se šesti žáky a dvěma učitelkami odborného výcviku na soutěž Amundsen Cup Prostějov 2015.  Tentokrát se dařilo velmi dobře baristkám. V konkurenci třinácti soutěžících vybojovala Hana Kösslerová 1. místo!  Martina Vodvárková získala sedmé místo a Markéta Moravcová místo deváté.
V barmanské soutěži se na pódiu předvedlo 45 soutěžících. Z našich barmanů se nejlépe umístil Dominik Prouza na třináctém místě, Daniel Felgr získal dvacáté druhé místo a Jiří Kaláb byl dvacátý třetí.

Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze

Ve dnech 17. – 19. 3. proběhl již 21. ročník Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze, jehož se zúčastnilo 6 žáků z oboru Hotelnictví a cestovní ruch a 7 žáků z oboru Gastronomie. Žáci oboru Hotelnictví se prezentovali jako CK Česko pod lupou, žáci oboru Gastronomie jako firma Fresh catering. Veletrhu se zúčastnilo celkem 119 fiktivních firem jak z České republiky, tak ze zahraničí.
Žáci oboru Hotelnictví a cestovní ruch se umístili výborně, v kategorii o nejlepší katalog mezi českými firmami získali 3. místo. Celkové umístění fiktivních firem dosud neznáme.

Bacardi –Martini Poděbrady Cup 2015

Ve dnech 16. a 17. března 2015 jsme se zúčastnili barmanské a baristické soutěže Bacardi –Martini Poděbrady cup 2015. Barmani soutěžili ve dvou kategoriích:  1. Fancy Cocktail – Martini Summer Cocktail a 2. Longdrink – Bacardi Summer Drink. Ze 43 soutěžících se naše začínající barmanka Jana Dufková umístila na krásném 3. místě. Dominik Prouza vybojoval 7. místo. Mezi baristy reprezentoval naši školu Ondřej Vašek, který se umístil na pěkném 5. místě a Markéta Havlíčková na 7. místě. Všem blahopřejeme.

Veletrh fiktivních firem v Náchodě

Dne 26. 2. se šest žáků čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a cestovní ruch zúčastnilo 4. regionálního veletrhu fiktivních firem v Náchodě. Celkem se ho zúčastnilo 24 fiktivních firem a poprvé také 6 fiktivních firem ze základních škol.
Naši žáci si vedli znamenitě. Obsadili 3. místo v soutěži o nejlepší katalog. Odbornou porotou se v této soutěži stali žáci a učitelé z polygrafické školy. Celkově se fiktivní firma Hotel Bohuslava Martinů, s.r.o. umístila na 4. místě.