Novinky ze soutěží za měsíce prosinec a listopad 2011

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Barmanská soutěž

Ve středu 7.12.2011 jsme se zúčastnili barmanské soutěže juniorů Memoriál Josefa Ježka – Z GENERATION CUP 2011 v Chrudimi. Naši barmani se umístili takto: Tomáš Felkl na 7. místě, Jan Trávníček na 10. místě.

Barmanská soutěž v Brně

Dne 5.12.2011 proběhla barmanská soutěž juniorů BRNĚNSKÝ VÁNOČNÍ POHÁR 2011 v hotelu Internacionál.Této soutěže se zúčastnili i  naši barmani Jan Trávníček, Tomáš Felkl a Tomáš Lipavský. I když umístění nebylo jako loni, kdy obsadili první a druhé místo, ale posbírali cenné zkušenosti. Tak třeba příště!

Gastro Junior – Praha

Ve dnech 24.-25.11.2011 proběhlo v Praze regionální kolo Gastro Junior – Nowaco Cup 2011-2012. Této soutěže jsme se zúčastnili hned ve třech oborech. Obor Kuchař zastupovala Pavla Bubnová a obsadila 3. místo. Za obor Číšník bojovala Radka Jarešová a umístila se na 14. místě. Obor Cukrář reprezentovala Nela Smékalová a získala 6. pořadí. Potěšující je teké to, že všichni naši soutěžící postupují na Mistrovství ČR do Brna. Blahopřejeme!

Barmanská soutěž v Ostravě

V rámci GASTRO FESTIVALU OSTRAVA 2011 proběhla v sobotu 26.11. barmanská soutěž juniorů. I naše škola zde měla své zástupce. Tomáš Felkl, který  získal 9. místo a začínající barman Tomáš Lipavský, který se umístil na 24. místě.

Soutěž v carvingu na Gastro Ostrava

Dne 24.11.2011 proběhlo v rámci Gastro festivalu  Ostrava mezinárodní mistrovství ČR  v carvingu pod názvem CZECH CARVING CUP Ostrava 2011. Z naší školy jsme měli zastoupení skoro v každé kategorii. A tady jsou výsledky:

  • Kategorie A – Daniel Pohorský  1. místo, Jiří Chalupník – bronzové pásmo
  • Kategorie B – Daniel Pohorský – stříbrné pásmo, Veronika Pražanová, Jiří Chalupník – bronzové pásmo
  • Kategorie D – Pavel Švestka – 1. místo, Veronika Pražanová 3. místo, Jiří Chalupník, Daniel Pohorský, Pavlína Prausová  – stříbrné pásmo.

V absolutním pořadí obsadil Daniel Pohorský vynikající 2. místo. Blahopřejeme!

Soutěž sommelierů

Dne 22.11.2011 se naše škola zúčastnila soutěže sommelierů v Havlíčkově Brodě. Žáci Radka Jarešová, Tadeáš Renza a Marcel Horák sbírali cenné sommelierské zkušenosti.