Novinky ze soutěží za měsíc únor

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Dilmah Czech Teatenders Cup 2015

O jarních prázdninách, 20. 2. 2015, se naši studenti a učitelé odborného výcviku zúčastnili dvou soutěží. Dilmah czech teatenders cup 2015 byla pořádaná při příležitosti výstavy Top Gastro&Hotel 2015 v Praze. I když konkurence byla tentokrát menší (soutěžilo 7 žáků), umístění našich bylo výborné. Hana Martincová vybojovala 1. místo, Hana Kösslerová 2. místo. Obě dívky se zúčastnily i baristické soutěže Mistr kávy – Piazza d’oro cup. Hana Kösslerová získala 2. místo, Hana Martincová 5. místo.

Mistr kávy Kroměříž

Dne 11. února 2015 proběhla juniorská soutěž baristů Mistr kávy Kroměříž 2015. Zúčastnilo se jí celkem 10 soutěžících, z nichž naši školu reprezentovali tři soutěžící. Hana Kösslerová v soutěži zvítězila, Martina Vodvárková obsadila 7. místo a Ondřej Vašek se umístil na 9. příčce.

Národná súťaž kuchárského a cukrárského umenia

Dne 30. ledna 2015 se naši učitelé odborného výcviku se svými žáky vypravili do Bratislavy, kde proběhla soutěž v carvingu DANIBIUS GASTRO 2015. Vojta Petržela  vykouzlil  nádhernou orchidej,  kterou nazval „Zasnění do flóry“, a umístil se ve zlatém pásmu. Martina Vodvárková vyřezala „Květinovou zahradu“ a díky ní se umístila ve stříbrném pásmu. Gratulujeme!

AHOL CUP 2015 v Ostravě Vítkovicích

Dne 4. 2. 2015 jsme se zúčastnili soutěže AHOL CUP 2015 v Ostravě Vítkovicích a soutěžili jsme v následujících kategoriích. První, nazvaná JUNIOR COCKTAIL COMPETITION, byla určena barmanům a soutěžící připravili After Dinner Cocktail a Sparkling Cocktail. Dominik Prouza obsadil 5. místo, Daniel Felgr 9. místo a náš začínající barman Jiří Kaláb 20. místo z celkového počtu 39 soutěžících.

V druhé kategorii soutěžily baristky. Hana Kösslerová vybojovala v soutěži MISTR KÁVY junior 4. místo a Hana Martincová 8. místo v konkurenci 19 soutěžících. Třetí kategorií byla DILMACH CZECH TEATENDERS – JUNIOR TEATENDER COMPETITION, která měla na soutěži premiéru. I přesto jsme dosáhli pěkných výsledků: Hana Kösslerová – 2. místo, Hana  Martincová – 5. místo a Michaela Procházková – 12. místo. Všem našim soutěžícím gratulujeme.

Regionální veletrh fiktivních firem

Dne 28. 01. 2015 se zástupci fiktivní firmy Gastro show, s.r.o. třídy G4 zúčastnili regionálního veletrhu fiktivních firem v Praze. Získali zde cenné zkušenosti v rámci prezentace firmy, obchodování i v anglickém jazyce a účetnictví. Velmi dobře reprezentovali nejen svoji firmu, ale také naši školu. Všem patří dík za velmi dobrou práci.