Novinky ze soutěží za měsíc březen až červen 2013

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Barmanská soutěž v Poděbradech

Ve dnech 18.-19. března 2013 jsme se zúčastnili barmanské soutěže juniorů BACARDI – MARTINI PODĚBRADY CUP 2013. Soutěž proběhla v příjemném prostředí Kongresového centra Lázeňská kolonáda za účasti 44 soutěžících gastronomických škol z České republiky, Slovenska, Polska a Slovinska.

V náročné soutěži, kde každý soutěžící připravoval dva míchané nápoje – Martini After Dinner Cocktail a Bacardi Longdrink jsme opět obsadili pěkná místa. Všichni tři naši barmani se umístili ve zlatém pásmu! Tomáš Felkl 4. místo, Dominika Edlmanová 6. místo a poprvé soutěžící Pavlína Prokopová 9. místo. Gratulujeme!

Řeznická soutěž

Dne 10. dubna 2013 se naši žáci zúčastnili soutěže „Přehlídka odborných dovedností oboru Řezník – uzenář“ ve Valašském Meziříčí. Zde jsou výsledky v jednotlivých disciplínách: Kostění a úprava – 1. místo získal Zdeněk Novotný, Vařená výroba 7. místo, Regionální výrobek 6. místo. V celkovém umístění škol jsme na 5. místě.

Gastronomická soutěž na Slovensku

Dne 12. dubna 2013 se uskutečnilo finálové kolo „23. ročník Jarnej gastronomickej výstavy jedál a cukrárenských výrobkov TK SZKC Vysoké Tatry – Krompachy“. Naše škola přivezla do soutěže studenou mísu pro 8 osob a slavnostní dort. S těmito výrobky jsme se umístili ve stříbrném pásmu. Zároveň proběhla soutěž kuchařů juniorů „TATRANSKÝ KUCHÁR“. Pavel Vendlig opět velmi úspěšně reprezentoval naši školu, protože získal 1. místo ze čtrnácti soutěžících.

Gastro Hradec Králové

V hradeckém Aldisu proběhla dne 18. dubna 2013 výjimečná kuchařská a cukrářská přehlídka GASTRO HRADEC 2013. Na VIII. ročníku mistrovství republiky kuchařů a cukrářů a XVIII. ročníku národní soutěže kuchařského a cukrářského umění se sešlo zhruba 160 soutěžících. A nechyběli zástupci naší školy. Zúčastnili jsme se hned několika soutěží a kategorií: KUCHAŘI: Martin Krejza – příprava osmiporcové mísy se studenými výrobky a 2 porcí hlavního chodu – bronzové pásmo. Carving : Kategorie Z1 – Poličská trojka – Lipavský, Lochman, Kašperová – bronzové pásmo, kategorie Z1 – Švestka – bronzové pásmo, kategorie Z2 – Lipavský – stříbrné pásmo, kategorie Z3 – Švestka – stříbrné pásmo, Lipavský- zlaté pásmo a celkové umístění 3. místo. Příprava sushi – Rakašová – bronzové pásmo. CUKRÁŘI: Kategorie C/K1 – Novotná – stříbrné pásmo – 3. místo. Kategorie U/J2 – Dřímalová – bronzové pásmo. Kategorie C/2 – Zahálková – stříbrné pásmo – 4. místo. BLAHOPŘEJEME!

Barmanské soutěže

Barmanské soutěže LABSKÝ POHÁR Pardubice a MARTIMI BACARDI CUP Velké Meziříčí proběhly dne 15. května 2013 jako poslední soutěže v tomto školním roce. A byly pro nás úspěšné! Labský pohár : Tomáš Felkl – 2. místo, Dominika Edlmanová 4. místo. Martini Bacardi Cup: Stříteský Jan – 3. místo, Prokopová Pavlína – 9. místo, Bis Karel 17. místo. Blahopřejeme!

Carvingová soutěž v Třebíči

Dne 13.6.2013 proběhla jako poslední carvingová soutěž v tomto školním roce Celostátní soutěž s mezinárodní účastí JUNIOR CARVING CUP TŘEBÍČ. Naši školu reprezentovali: Kašperová Veronika – zlaté pásmo, Kobzová Zuzana – stříbrné pásmo, Pavlasová Michaela – bronzové pásmo, Lipavský Tomáš – bronzové pásmo. V Juniorské carvingové extralize 2012 „školy“ se naše škola umístila na I. místě. A to je velký úspěch našich carvingářů Daniela Pohorského, který získal celkově 3. místo, Pavla Švestky, který se umístil na 6. místě a Tomáše Lipavského! Gratulujeme!