Novinky ze soutěží za měsíc leden 2013

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Veletrh fiktivních firem v Hradci Králové

Dne 24. ledna 2013 se dvě fiktivní firmy z naší školy, a to Fit Life s.r.o. a Fotoreport s.r.o., zúčastnily veletrhu v Hradci Králové. Nejdříve jsme představili naše fiktivní firmy powerpointovými prezentacemi v českém a anglickém jazyce. Potom následovalo samostatné obchodování s ostatními firmami a žáky OA Hradec Králové. Vyzkoušeli jsme si vystupování na veřejnosti, komunikaci s cizími lidmi a prezentaci produktů našich FF. I když jsme se neumístili na prvních příčkách, byl to pro nás úspěšný veletrh. Získali jsme mnoho zkušeností do dalšího obchodování našich firem, ale i do skutečného života.

Danubius Gastro Carving Cup 2013

Naši zástupci se zúčastnili největší soutěž v carvingu na Slovensku, do soutěže bylo přihlášeno asi třicet prací ze Slovenska a Čech. V kategorie A (soutěž ve vyřezávání do ovoce a zeleniny formou Free style show) soutěžil Pavel Švestka – téma moře – a získal zlaté pásmo za 2. místo. V kategorii B (dopředu vyřezané dekorace) zvítězil Daniel Pohorský. Za ztvárnění tématu Amerika získal zlaté pásmo za 1. místo.

Juniorské mistrovství ČR

Gastro Junior BIDVEST Cup 2013 Brno – Mezinárodní juniorské mistrovství ČR se konalo 17. -19. ledna 2013 na brněnském výstavišti. Naše škola měla zastoupení ve třech kategoriích.
Kuchař Pavel Vendlig získal 7. místo a  zlaté pásmo za pokrm Marinovaná vepřová pečeně s čerstvými bylinkami, jemná křenová omáčka, smažená kroketa obalená v tyrolské slanince na dýňovém pyré, na másle restovaná cuketa s dýní a rozmarýnem.

Cukrářka Nela Smékalová skončila na výborném 4. místě ve zlatém pásmu za dezert Bramborový nákyp s mákem a hruškou, sabayon se sirupem z černého bezu, listová kroketka plněná sušeným ovocem a perníkem, hruškový sorbet. Servírka Radka Jarešová obsadila 12. místo ve stříbrném pásmu za Jablečnou kompozici: flambované jablko, jablečno-rozinkové ragú doplněné tvarohovo-povidlovým dezertem, skořicovo-vanilková espuma.

Úspěchy v celostátních soutěžích

V SOŠ a SOU Polička má dlouhou tradici ozdobné vyřezávání z ovoce a zeleniny. Žáci školy se zapojují do celostátní soutěže Juniorská carvingová extraliga. Po podzimní části této dlouhodobé soutěže jsou výsledky našich žáků vynikající. V soutěži jednotlivců se v první desítce objevili tři zástupci školy, Daniel Pohorský je dokonce na druhém místě. V hodnocení týmů poličská škola celou soutěž vede.

Další celoroční soutěží, ve které má škola výborné reprezentanty je Barman roku JUNIOR CLASSIC 2012. V průběžném pořadí jsou v první desítce dva žáci, na čtvrtém místě Tomáš Felkl a na osmém Jan Stříteský. Cenné body  nasbíral Tomáš Felkl například  v říjnu, kdy se stal vítězem soutěže Finlandia Vodka Junior Cup 2012 v Mariánských lázních.