Novinky ze soutěží za měsíce leden a únor 2012

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

 Úspěch na regionálním veletrhu fiktivních firem

Dne 14.února 2012 se naše škola SOŠ a SOU Polička zúčastnila Komínského veletrhu fiktivních firem, který se koná již 6.rokem na Střední odborné škole informatiky a spojů v Brně. Z naší školy se zúčastnilo 5 fiktivních firem ( Joker,s.r.o.,Fit Life,s.r.o., Shift, s.r.o., CK Latino Tour, s.r.o., Autopůjčovna bez hranic,s.r.o.). Z celkového počtu 19 přítomných firem se firma Joker s.r.o. ve složení Žižka Michal, Koukalová Jitka, Nečasová Lucie, Jandečková Andrea umístila na krásném 3. místě za schopnost obchodování a komunikaci se zákazníky, za správné vyplňování daňových dokladů. Zvláštní ocenění získala ředitelka firmy Shift, s.r.o. Eva Juříková za dobré vyjadřovací schopnosti a úroveň obchodního jednání. V březnu se koná mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze, kterého se zúčastní i firmy z naší školy. Všem přejeme štěstí a mnoho úspěchů. 

Barmanská soutěž v Ostravě

Dne 15.února 2012 proběhla mezinárodní juniorská koktejlová soutěž AHOL CUP 2012 v Ostravě-Vítkovicích, kde jsme měli také svoje zástupce. Úkolem bylo namíchat dva koktejly v limitu 12ti minut. Jan Stříteský, pro kterého to byla první soutěž, se umístil ve zlatém pásmu a získal 9. místo. Tomáš Felkl se umístil ve stříbrném pásmu na 13. místě a Václav Pachl, také začínající barman, získal 23. místo. I přes náročnost této soutěže se naši noví barmani zhostili svého úkolu velmi dobře. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Carvingová soutěž na Slovensku

Dne 20. ledna 2012 se žák naší školy Daniel Pohorský zúčastnil soutěže ve vyřezávání ovoce a zeleniny DANUBIUS GASTRO CARVING CUP Bratislava, kde získal pěkné 3. místo.