Novinky ze soutěží za měsíc říjen 2012

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

„O bramborovou pochoutku Vysočiny“

Dne 23. října 2012 se naši žáci zúčastnili soutěže „O bramborovou pochoutku Vysočiny“, kterou pořádala Hotelová škola Havlíčkův Brod. Soutěž měla tři discipliny: vědomostní test, příprava zapečených brambor, restaurační moučník z bramborového těsta. Za obor Cukrář soutěžila Smékalová Nela, pokrm se zapečenými brambory připravila Vendula Bednaříková, která získala 3. místo. Gratulujeme!

Soutěž barmanů v Mariánských Lázních

Dne 23.10.2012 pořádala Hotelová škola Mariánské Lázně barmanskou soutěž Finlandia Vodka Junior Cup 2012, kde se zúčastnilo 28 soutěžících. Za naši školu bojovali hned tři barmani a zde jsou výsledky: Tomáš Felkl 1. místo, Karel Bis 6. místo, Václav Pachl 9. místo. Všem reprezentantům školy blahopřejeme k úspěchu!

Carving Cup Ostrava

Na soutěži ve vyřezávání z ovoce a zeleniny v Ostravě 18. října 2012 soutěžilo hned několik našich žáků. Všichni se dobře umístili –  v kategorii B získal Pohorský Daniel zlaté pásmo za 4. místo, Lipavský Tomáš – stříbrné pásmo, Chalupník Jiří a Švestka Pavel – bronzové pásmo, Pražanová Veronika – diplom za účast. V kategorii C získal Pohorský Daniel – zlaté pásmo za 1. místo, Lipavský Tomáš a Švestka Pavel – stříbrné pásmo. Celkově  Daniel Pohorský získal 2. místo. Gratulujeme!

Úspěch na barmanské soutěži v Jeseníku

Dne 18.10.2012 se naši barmani zúčastnili  Lázeňského poháru 2012 v Jeseníku. Domů nepřijeli s prázdnou, Tomáš Felkl přivezl stříbrný pohár za 2. místo a Jan Stříteský bronzový pohár za 3. místo. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Soutěž cukrářů na Václavském náměstí

Asociace kuchařů a cukrářů ČR vyhlásila soutěž pro cukráře profesionály i amatéry „OCHUTNEJ ČESKOU REPUBLIKU“. Soutěž se uskutečnila v průběhu oslav Mezinárodního dne kuchařů na Václavském náměstí dne 13.10.2012. I naše škola se zúčastnila a zástupci oboru Cukrář připravili a prezentovali soutěžní výrobek – slavnostní dort.

Náš úspěch na olympiádě v Erfurtu

Ve dnech 6. – 9. října 2012 proběhla v Erfurtu Kuchařská olympiáda. V kategorii D3 se zúčastnilo 46 soutěžících z 24 států. I naše škola zde měla svého zástupce v soutěži carvingu- Daniela Pohorského. Už to, že se v takto velké konkurenci probojoval do finále byl skvělý úspěch. Konečný výsledek byl výborný, Daniel vybojoval ve své kategorii Bronzový diplom. Gratulujeme!