Novinky ze soutěží za měsíce září a říjen 2013

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Barmani a baristi v Jeseníku

Ve čtvrtek 24. října 2013 naši žáci s učiteli odborného výcviku zajeli do Jeseníku, kde se pořádala mezinárodní koktejlová soutěž juniorů Lázeňský pohár 2013 Jeseník. Souběžně zde probíhala baristická soutěž Mistr kávy junior 2013. A zde jsou výsledky: barmanská soutěž – 31 soutěžících – Tomáš Felkl 10. místo, Dominika Edlmanová 11. místo. Baristická soutěž – 12 soutěžících – Hana Kosslerová 8. místo, Aneta Kučerová 11.místo. Blahopřejeme!

Barmanská soutěž v Prešově

Ve dnech 22. – 23. října 2013 jsme se zúčastnili mezinárodní barmanské soutěže juniorů EUROCUP 2013 v Prešově. V této soutěži, kterou pořádá Hotelová akademia Prešov a Slovenská barmanská asociace, soutěžilo 78 barmanů z jedenácti států. Naši školu reprezentovala Pavlína Prokopová, která se umístila ve stříbrném pásmu na celkovém 24. místě. Jan Stříteský se umístil v bronzovém pásmu na 69 místě. Gratulujeme!

 GASTRO JUNIOR-BIDVEST CUP 2013

Ve dnech 16.-17. října proběhlo v Praze Klánovicích 1. regionální kolo soutěže Gastro Junior-Bidvest Cup 2013. Naše škola měla zastoupení ve všech soutěžních oborech. A tady jsou výsledky: Kategorie Cukrář – Melnárová Adéla – získala 2. místo – zlaté pásmo. Kategorie Kuchař – Pavel Vendlig – 4. místo – zlaté pásmo. Kategorie číšník – Michaela Laštůvková – 7. místo – bronzové pásmo. Všem patří dík za vzornou reprezentaci školy.

Přivezli jsme zlato!

Dne 8.10.2013 jsme se zúčastnili barmanské a baristické soutěže FINLANDIA VODKA JUNIOR CUP 2013 v Mariánských Lázních. A zpátky do školy jsme přivezli zlatý pohár! V barmanské soutěži se skvěle „předvedl“ Tomáš Felkl s chuťově výborným nápojem a získal 1. místo. Na pěkném devátém místě z 34 soutěžících se umístil Karel Bis. Soutěže Mistr kávy se zúčastnila Hana Martincová (získala 6. místo) a Lucie Franková (8. místo). Všem soutěžícím blahopřejeme!

Soutěžili jsme na Slovensku

Tatranský klub SZKC Vysoké Tatry a Hotel Autis uspořádali dne 20.9.2013 soutěž v přípravě kotlíkových gulášů – ŠPICA GULÁŠ. Soutěž proběhla ve venkovních prostorách areálu hotelu Autis Dolný Smokovec. 37 týmů se pokoušelo připravit ten nejlepší guláš podle své fantazie. Naše škola zde měla také zastoupení. Soutěžní tým ze studijního oboru Gastronomie připravoval guláš z klokaního masa a umístil se v bronzovém pásmu.