Novinky ze soutěží za září a říjen 2014

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Bidvest Cup 2014

Ve dnech 22.-23. října 2014 proběhlo v Praze 1. regionální kolo soutěže GASTRO JUNIOR – BIDVEST CUP 2014. A naši žáci nemohli chybět! Za obor Kuchař soutěžil Jiří Kabelka, obor Číšník reprezentoval David Duda a za obor Cukrář bojovala Adéla Melnarová. Výsledková listina prozatim není uveřejněná, ale již víme, že se naši soutěžící umístili ve zlatém pásmu a to jim zajišťuje postup do národního kola – FINÁLE, které se bude konat v lednu 2015 v Brně. Blahopřejeme!

Soutěžili jsme v Mariánských Lázních

Dne 14.10.2014 se naši žáci zúčastnili barmanské a baristické soutěže Finlandia Vodka Junior Cup 2014 a Finlandia Cup-Junior Mistr Kávy v hotelové škole v Mariánských Lázních. A opět nezklamali! Tentokrát zaperlily naše baristky – Hana Kosslerová – 1. místo, Hana Martincová – 4. místo, Aneta Kučerová 5. místo. Z barmanů se nejlépe umístil Tomáš Felkl – 5. místo, Dominik Prouza 15. místo, Dominika Edlmanová 16. místo. Všem blahopřejeme!

Soutěž baristů a cukrářů

A ještě jednou Výstaviště Letňany – PVA EXPO PRAHA 26.9.2014, kde se konala soutěž JUNIOR MISTR KÁVY – FOR GASTRO/HOTEL 2014 a CALEBAUT CUP 2014 – soutěž cukrářů. Za baristy bojovaly: Kosslerová Hana – 3. místo, Martincová Hana – 7. místo a Kučerová Aneta, která se umístila na 8. místě. Cukrářka Lucie Pavlišová se probojovala do finále, připravovala kavárenský desert a čokoládové pralinky. Nedosáhla sice na stupně vítězů, ale získala spoustu dalších zkušeností! Všem soutěžícím gratulujeme!

Naši barmani v Praze

Dne 25. září 2014 se naši barmani rozjeli do Prahy. Na Výstavišti Letňany – PVA EXPO PRAHA se konala barmanská soutěž AMUNDSEN JUNIOR BARTENDERS CUP 2014, pořádaná při příležitosti výstavy For Gastro/Hotel. A jak se umístili? Tomáš Felkl vybojoval 3. místo, začínající Daniel Felgr posbíral další zkušenosti a získal 13. místo. Gratulujeme!

Carvingová soutěž

Naši žáci Vojtěch Petržela a Tomáš Lipavský se zúčastnili mezinárodní soutěže ve vyřezávání INTERNATIONAL CARVING TROPHY 2014. Soutěž se konala 15. – 18. září 2014 v rakouském Innsbrucku. Mezi 60 účastníky z 15 států se však neztratili. I přes vysokou náročnost mezinárodní poroty se oba umístili v bronzovém pásmu. Blahopřejeme!

Barmanská soutěž ve Vizovicích

Ve dnech 5. – 7. září 2014 proběhla mezinárodní barmanská soutěž profesionálů RUDOLF JELÍNEK CUP 2014 ve Vizovicích. Naši školu reprezentoval Tomáš Felkl se svým FANCY a LONG drinkem. Mezi zkušenými profesionály se umístil na pěkném 9. místě a získal další cenné zkušenosti. Blahopřejeme!