Novinky ze soutěží za měsíc březen 2012

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Mezinárodní veletrh fiktivních firem

Dne 20. – 22. března 2012 se zástupci tříd S4 a N2 zúčastnili v rámci fiktivních firem 18. mezinárodního veletrhu, který se konal na pražském výstavišti v Holešovicích v Incheba aréně. Veletrhu se zúčastnilo 136 fiktivních firem, z toho 57 zahraničních z 10 evropských zemí (Albánie, Belgie, Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko, Itálie, Španělsko, Rakousko, Švédsko).

Významné ocenění našeho barmana

Ve dnech 24.-26.3. 2012 proběhla v Clarion Congress Hotel Prague**** konference České barmanské asociace. Byly rozdány cenné poháry za rok 2011 v kategoriích classic, flair – junior, profi. Náš barman Tomáš Felkl byl oceněný hned ve dvou kategoriích: Pohár COCA-COLA Junior – 1. místo, Pohár FABBRI Junior – 1. místo. Blahopřejeme!

Vaření bez hranic

Ve dnech 18. – 23. března proběhla v Polském Krakově gastronomická soutěž Vaření bez hranic 2012. První ročník této soutěže proběhl před několika lety na naší škole. Letos se zúčastnili studenti z gastronomických škol z Polska, Slovenska, Německa a České republiky. Naší školu reprezentovala Pavlína Bubnová, David Báča, Radka Jarešová a Marcel Horák. A jejich výsledky? Celkově se umístili na 3. místě. Blahopřejeme!

Barmanská soutěž v Prostějově

Dne 21. března 2012 se naši barmani zúčastnili 15. ročníku Koktejlové soutěže Hanácký pohár 2012 Prostějov. A zde jsou výsledky: Sedláková Klára -11. místo, Felkl Tomáš -26. místo a nově začínající barman Bis Karel 32. místo.

Matematická soutěž

V Ústí nad Orlicí se konala 20.3.2012 regionální matematická soutěž středních odborných škol. Jako každý rok i letos v ní měla naše škola své zástupce. V kategorii maturitních oborů se stal úspěšným řešitelem Tomáš Ettl z S2, v kategorii učebních oborů uspěl František Kučera z K1A na 6. místě a těsně pod stupni vítězů skončila Karolína Hanusová z K2B, která získala výborné čtvrté místo.

GASTRO JUNIOR Brno 2012

Finále 18. ročníku soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie – Mezinárodní mistrovství České republiky GASTRO JUNIOR Brno 2012 Nowaco Cup je u konce! A zde jsou výsledky našich žáků:

  • obor Kuchař – Pavla Bubnová – zlaté pásmo, 5. místo
  • obor Číšník – Radka Jarešová – stříbrné pásmo, 11. místo
  • obor Cukrář – Nela Smékalová – zlaté pásmo, 6. místo

V silné konkurenci děvčata obstála velmi dobře, gratulujeme!