Novinky ze soutěží za měsíc duben 2010

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Přinášíme novinky ze soutěží z měsíce dubna 2010.

Carving Cup Hradec Králové 22.4. 2010

V rámci dnů Gastro Hradec proběhla v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové  umělecká soutěž vyřezávání ovoce a zeleniny. Soutěžící připravovali květinové kompozice v časovém limitu 150 minut přímo před zraky diváků. Používali různé vyřezávací techniky z volného výběru ovoce a zeleniny. Naši školu reprezentovali: Ladislav Votroubek, Ladislav Pakosta a Luděk Soukup.

Tatranský Kuchár 16.4.2010

Dne 16. dubna 2010 se Jakub Havran, žák III. ročníku obor Kuchař – číšník, zúčastnil soutěže  TATRANSKÝ KUCHÁR  2010. Soutěž se konala v Tatranské Lomnici v hotelu Sorea Titris-Odborár. Po absolvování výběrového kola Jakub postoupil do finále, kde se umístil na pěkném 3. místě!

Soutěž odborných dovedností v SOU 14.4. 2010

Dne 14.dubna 2010 proběhla na úseku OV soutěž odborných dovedností III. ročníků oboru Kuchař-číšník. Nové soutěžní disciplíny zaujaly všech 42 žáků, kteří si takto mohli ověřit svoji zručnost a vědomosti. Soutěžící absolvovali nejprve písemný test. Dále je čekal Pouring test (nalití různé míry bez odměrky), určování druhů mas a vnitřností včetně příkladu technologického postupu. Poslední disciplínou bylo určování sklenic – zařazení vylosovaných nápojů do skupin a určit sklenice, do kterých by se měl nápoj nalévat. A tady je umístění těch nejlepších:

  • K3A – 1.místo Klimešová Lucie, 2.místo Kleinbauerová Pavla, 3.místo Pešek Josef,
  • K3B-1.místo Báčová Klára, 2.místo Vondráček Tomáš, 3.místo Zelendová Jana.

Řeznická sekyra 24.4.2010

Naše škola společně s firmou IMPASTO Hlinsko byly pořadateli  Mistrovství ČR oboru řezník  „Řeznická sekyra 2010“. Soutěž proběhla  v sobotu v prostorách firmy IMPASTO  a  v barvách naší školy soutěžili tito žáci: Kopecký Martin, Křivský Tomáš, Havel Libor. A zde je umístění:  soutěž družstev – 2. místo, soutěž jednotlivců – Kopecký 4. místo, Křivský 6. místo a Havel 9. místo.