Novinky ze soutěží za měsíce květen a červen 2010

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Mezinárodní soutěž cestovního ruchu 6. – 9.5. 2010

Dva studenti 3. ročníku SOŠ se zúčastnili mezinárodní soutěže cestovního ruchu v italské Giulionově. Své dovednosti komunikace v anglickém jazyce zde porovnávali se zástupci Finska, Lotyšska, Polska, Německa, Srbska, Chorvatska, Malty a řady italských regionů.

Ondřej Leksa v soutěži jednání se zákazníky „Lady Dina Migliori“ předvedl své znalosti a schopnosti související s prací recepčního, pří řešení problémů, které mohou nastat během pobytu hosta v hotelu. Hlavním úkolem soutěže městského cestovního ruchu „Luca Gabrielli“ bylo zajímavým způsobem slovem i prezentačním stánkem přestavit svůj region, jeho turisticky zajímavá místa, typická jídla, nápoje, tradiční výrobky, kroje.Zde nás reprezentovala Markéta Plíhalová.

Mistrovství Evropy ve vyřezávání zeleniny 22. – 23.5. 2010

V pátek 21.května 2010 odcestovali naši žáci Ladislav Pakosta a Ladislav Votroubek s doprovodem UOV p. Dostálovou  do Francie na mezinárodní soutěž FLORAL CARVING ON FRUITS AND VEGETABLES EUROPEAN CHAMPIONSHIP. Soutěž se konala 22.-23. května ve městě CHÂTEAU D’AUVERS-SUR-OISE. A že dopadla pro nás nad očekávání svědčí výsledky.

Ladislav Pakosta bronzové pásmo, celkově 6. místo! Ladislav Votroubek stříbrné pásmo, celkově 4. místo! O náročnosti soutěže svědčí jednotlivá kola soutěže:

  1. KYTICE – tvorba před návštěvníky a porotou – realizace 1,5 hod.
  2. VYKRAJOVÁNÍ DO CELÉHO MELOUNU – 1 hod.
  3. KVĚTINA VE VŠÍ SVÉ KRÁSE – 1,5 hod.
  4. RŮŽE V PĚTI MINUTÁCH – realizace tak rychle, jak jen je možné.

Našim žákům blahopřejeme a věříme, že budou pokračovat takto dobře i v dalších ročnících.

Barmanská soutěž 12.5. 2010

Naši začínající barmani se zúčastnili 12. ročníku klasické soutěže MARTINI & BACARDI CUP 2010, který proběhl jako součást XXXIII. GASTRODNE HŠ Světlá a OA Velké Meziříčí. A výsledek byl ohromující! Tomáš Felkl 1. místo, Lenka Putnarová 10. místo!

Gastro Junior 2006-2010 – 3.nejúspěšnější škola

Po letošním 16.ročníku  soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie vyšel v časopise Food Service 4/2010 článek, hodnotící úroveň soutěže. Jeho součástí je tabulka s bodovým hodnocením škol, ze které vyplývá  třetí, bronzová příčka pro naší školu v této prestižní soutěži.

Celou tabulku Souhrnné umístění gastronomických škol v ročnících 2006-2010 naleznete zde. Součet bodů naší školy 2303,3 překonávají jen soukromá hotelová škola z Mostu a pražská školu hotelu Inter Continental. Tento výsledek dokládá dlouhodobou vysokou úroveň přípravy našich žáků pod vedením učitelů OV v čele s garantem odborné přípravy panem V. Šmerdou.

Získali jsme Mistra ČR v carvingu

Dne 10.června 2010 jsme se zúčastnili mezinárodního Mistrovství ČR juniorů v carvingu v Třebíči.

  • V kategorii A získali – Votroubek Ladislav 1. místo  a Pakosta Ladislav 2. místo.
  • V kategorii B –  Pakosta Ladislav 4. místo
  • V kategorii C – Bubnová Pavla 10. místo

V celkovém vyhodnocení soutěže za rok 2010 o titul juniorského mistra ČR v carvingu  – I. místo Pakosta Ladislav . Úžasný úspěch, gratulujeme!