Slavkovské stříbro

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Slavkov 14. 11. 2018 – SOŠ a SOU Polička pokračuje v soutěžní tour barmanských a teatenderovských výzev. Slavkovská vydala stříbro a další nezanedbatelné body důležité pro velkolepé udílení finálních cen – jmenování mistrů v gastronomických dovednostech.

Slavkovský Golf hotel Austerlitz byl němým svědkem barmanské a teatenderovské slávy, kterou si připravilo hned několik institucí, a to Milan Metelka, a.s. & Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, v neposlední řadě i Česká barmanská asociace.

Studentky naší školy měly zastoupení v obou konaných kategoriích. Metelka Cup (JUNIOR COCTAIL COMPETITON CBA) si vyzkoušela jak Kateřina Vymazalová, tak i její profesně mladší kolegyně Jana Večeřová. Letošní maturantka Kateřina si vybojovala 5. místo a potřebné body pro finální sčítání všech kol Barmana roku 2018. Její profesně mladší kolegyně Jana Večeřová si vyhlédla příčku 7.

O poznání úspěšnější se ale jeví druhá soutěž, TEEKANNE CZECH TEATENDERS CUP, zde se Jana Večeřová zhostila výkonu téměř na výbornou a byla oceněna stříbrem, Kateřina Vymazalová si vychutnala 4. místo a soutěžní trio SOŠ a SOU Polička nakonec doplnila Nikola Valentovičová místem 5. „Výše zmiňované studentky pravidelně a úspěšně reprezentují školu. O zvyšování kvality jejich barmanských výkonů se zodpovědně a trpělivě stará Mgr. Petra Reslerová, o teatendery neméně zdatně pečuje Bc. Alena Stoklásková. Oběma vyučujícím náleží poděkování za dlouhodobě příznivé výsledky, kterých dosahují ve své pedagogické praxi,“ hodnotí Mgr. Lubor Havlík, vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ a SOU Polička.