Nezalekli jsme se konkurence obchodních akademií a vyšších obchodních škol

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Dne 27. ledna 2016 se zástupci třídy gastronomie a hotelnictví 4. ročníku zúčastnili 10. ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem. Veletrh se konal ve školních prostorách Obchodní akademie v Praze. Přečtěte si, jak za zúčastněné fiktivní firmy účast popsala Kristýna Horáková.

Příjezd byl velice originální, když ani sám pan učitel nevěděl, kde budeme parkovat. Všude totiž byly samé jednosměrky a zákazy vjezdu. Naštěstí vše proběhlo v pořádku a my jsme mohli přenést všechny potřebné věci a postavit své stánky.

Při zahájení nám byli představeni porotci a hodnotící soutěže. Museli jsme si všechny zapamatovat, abychom věděli, komu donést co nejvíce koláčků a věnečků, které upekli žáci oboru cukrář jako propagaci.

Obchodování probíhalo velmi dobře, obě firmy měly mnoho zákazníků. Všichni hodnotící byli milí a naše stánky a obchodování se jim líbilo, až na jednoho, který nás překvapil konverzací v anglickém jazyce. Nakonec jsme to zvládli. „Ale když jsem viděla, že předchozí firma dostala šest bodů a my jen tři, tak jsem se zalekla,“ zhodnotila výkon firmy CK Česko pod lupou její ředitelka Kristýna Horáková.

Na konci veletrhu jsme se při vyhlášení báli a doufali, že aspoň nějaké umístění bude.

Bylo! Firma CK Česko pod lupou, s.r.o. se umístila na celkovém 4. místě z 26 fiktivních firem obchodních akademií a vyšších odborných škol z celé České republiky. Jejich kolegové z Fresh Catering, s.r.o. se taktéž umístili na 4. místě, ale v soutěži o nejlepší nabídkový leták.

Po skončení veletrhu jsme se shodli, že se naše znalosti anglického jazyka musí dále zlepšovat.