Vizovická výhra studentů H4

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Již na podzim 2015 se třída Hotelnictví a Gastronomie ze SOŠ a SOU Polička zapojila do soutěže firmy Rudolf Jelínek O nejlepší marketingovou strategii na zadaný míchaný nápoj.  Studenti obsadili první místo, a díky tomu získali odměnu v podobě možnosti podívat se do výrobny Rudolfa Jelínka ve Vizovicích.

Prohlídka výrobny

Exkurze se konala v úterý 22. 03. 2016. Po příjezdu žáky uvítala marketingová ředitelka firmy a zahájila exkurzi krátkým filmem o firmě. Po skončení projekce se všichni vydali na prohlídku, jejíž počátek byl v malém muzeu, kde mohli studenti pozorovat nejen celý areál z ptačí perspektivy, ale zároveň se zde dozvídali různé útržky z minulosti firmy.

Prohlídka pokračovala ukázkou obrovské místnosti plné zásobníků s kvasícím ovocem. Při průchodu byla všude cítit omamná a typická vůně slivovice. Pak se odborné poučení přesunulo do vývařovny, kde se z ovoce stává daná slivovice nebo whisky, nakonec se studenti dostali do výrobny, v níž zaměstnanci dokončovali hotové výrobky i ručně.

Prohlídka skončila a studenti byli pozváni k malému občerstvení, které firma pro tuto příležitost poskytla. Po malé pauze přišel barman a předváděl nám výrobky Rudolfa Jelínka spolu s míchanými nápoji a alkoholickou zmrzlinou. Nesměla chybět ani soutěž o několik reklamních cen.

A co zmínit závěrem? Z této originální odměny si každý ze studentů toho dne odvezl jeden velký zážitek, na který se zkrátka nezapomíná.